Domobrana je prý riziko

3. září 2018 v 8:00 | Honza |  Vojáci
Naše média mají jednu geniální schopnost. Dehonestovat vše, co je v rozporu s "tou jedinou správnou pravdou" nebo s "tím jediným správným názorem". Přesně to je vidět u článku, který se objevil na iDnes.Článek "Domobranci chtějí mít vlastní vojsko, sbližují se s policií, varuje BIS" se nám snaží vnutit dojem, že domobrana či podobné aktivity jsou bezpečnostní hrozbou.

Po celé republice existuje mnoho domobraneckých skupin. Jsou zde i vojáci v záloze a různé branné spolky a jednotlivci, kteří více či méně spolupracují. Jejich hlavním cílem je zejména branná příprava a výcvik. Tedy něco, v čem stát již řadu let zcela selhává.

Pro některé lidi mohou být aktivity domobranců, kteří například patrolují městy či hlídají problémové oblasti, nesmyslná nebo dokonce směšná. Tyto aktivity však ve skutečnosti jsou potřeba. Policie či městská policie nemůže být všude a tvrzení, že tu žádné problémy nemáme, je jen ukázkou neznalosti a hlouposti.

Stejné je to i s výcvikem. Branná výchova byla kdysi součástí běžného povědomí občanů a každému bylo jasné, že i když se nyní nic (relativně) neděje, plošnou ochranu země nelze zajistit bez aktivní účasti občanů.

Dnes stačí obyčejné srovnání toho, jak to v populaci vypadá. Drtivá většina mužů věku pod 40 let neumí vzít do ruky zbraň. Nemá žádné znalosti z vojenského výcviku a nedokáže aktivně bránit ani své nebližší okolí. Naše armáda má nyní cca 23 000 profesionálních vojáků. Toto množství však sotva dokáže v případě konfliktu vycvičit odvedence. Natož zastavit potencionálního útočníka na dobu delší než několik hodin. No a pak například v naší zemi žije podle statistiky Českého statistického úřadu cca 36 000 Rusů. A v jejich případě má prakticky každý muž vojenský výcvik.

To já s Rusy jenom tak... Že tu pořád někdo straší s tou hybridní válkou.

Ale co třeba nás severní soused? I v tomto případě by to byl problém. V případě konfliktu by to nevypadlo tak, jako při pohraničních střetech po vzniku Československa. Do 24 hodiny by si Poláci vyměňovali cigarety s rakouskými pohraničníky.

V případě spolupráce s policií (městskou policií) jde o logický krok, který má činnost nejen zlegalizovat, ale i dodat jí na vážnosti. Jsou země, kde zcela legálně a bez problému různé formy domobrany či národní gardy fungují. A je naším (civilizačním) zájmem mít vycvičené občany.

Celé toto mediální šílenství okolo domobraneckých skupin má jediný důvod. Stát (a v tomto případě i čím dál více totalitní EU) se bojí ozbrojených a vycvičených občanů, kteří se jednou mohou vcelku oprávněně naštvat. Článek na iDnes (a jemu podobné) je jasným signálem, že je zde něco opravdu špatně a že politici a média stojí proti své zemi a občanům této země.

Státní instituce v drtivé většině selhávají a občané, kteří mají snahu něco dělat, jsou tím problémem. No nevím, ale zase by to chtělo něco, jako byl pochod vojáků v záloze z Albertova 17. listopadu 2015. Lidé nám tleskali a média zuřila...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama