Propagandistická hra

18. dubna 2018 v 8:00 | Honza |  Ze světa
Může nás to stát hodně. A stále si to mnoho lidí neuvědomuje.Tak se opět ukázalo, že to ty Spojené státy s tou odvetou nemyslí zase tak vážně a opět jenom propagandisticky blábolí.

Když Trump nepříčetně hulákal něco o masivním a tvrdém úderu na Sýrii, tak to již bylo dopředu naplánováno. Před útokem USA informovaly Moskvu, co bude bombardováno. A Moskva varovala své syrské spojence, kteří provedli evakuaci oněch oblastí.

Ztráty na životech jsou proto téměř nulové.

Samotný útok byl proveden v noci na sobotu pomocí 105 raket s plochou dráhou letu. Otázkou zůstává, kolik raket dosáhlo cíle. Generál Kenneth McKenzie uvedl, že všechny rakety dosáhly cíle. Avšak náčelník ruského generálního štábu Sergej Rudskoj se zmínil o tom, že 71 raket bylo zničeno syrskou protivzdušnou obranou. Ta využívá systémy sovětského původu.

No a co se chemického útoku týče, tak stále není jasné, kdo vlastně za něj může. Až nyní se hovoří o tom, že by jej měla vyšetřovat OSN. A daleko větší zajímavostí je, že syrská armáda našla ve Východní Ghútě chemickou laboratoř a chlór.

Tady bych spojil jisté souvislosti, aby bylo zřejmé, že nás tu opět někdo tahá za fusekli. Východní Ghúta je oblast, kterou syrská armáda plně dobyla po osvobození města Dúmá. Laboratoř se v této oblasti nacházela ve městě Afrtis. Ta byla vybavena zařízeními pro výrobu různých chemických látek. Tam se také vyrobila munice, která byla využívána k útokům na civilisty. A kdo vlastně tu laboratoř využíval? Islamističtí radikálové z tzv. Islámského státu (případně bývalá Fronta an-Nusra) vážení.

Obecně je pravidlem, že IS využívá taktiku spálené země a likviduje všechno a všechny, pokud dané území ztrácí. Chemický útok byl načasován právě na dobu, kdy syrská armáda oblast od IS osvobozovala.

Proběhnutý útok je z vojenského hlediska absolutně k ničemu a nic neznamená. Veřejnost si bude myslet (protože jí to nabulíkují média), že to byl trest. Ale skuteční strůjci teroru v Sýrii zůstali nepotrestáni. Protože Spojené státy a jejich přidržtaškové se soustřeďují jen na Asada. A Rusko se syrskou armádou a podporou Kurdů, se můžou snažit porazit islamisty dál. Jenže když v tom západní země dělají svinčík, tak to moc dobře nefunguje...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra Štěpánová Petra Štěpánová | 18. dubna 2018 v 15:54 | Reagovat

S Donaldem Trumpem možná přichází nový Ronald Reagan, který si s Ruskem uměl poradit, a to je dobře. S Reaganem a Thatcherovou měly USA a Anglie respekt, a to je moc dobře. Trump s Mayovou toho možná také docílí a Macron, ten se taky nedá, a o Merkelový nemluvě. Západe, do toho!

2 Jirka Jirka | E-mail | 20. dubna 2018 v 7:41 | Reagovat

Jsem potěšen, armáda oznámila že 4 a pandury, které se u Tábora srazily s fiatem budou konečně po dvou letech opraveny. Dostanou nový panciř z papírové lepenky v kombinaci s dřevotřískou. Je tam i přípravek proti hnilobě. To se pane bude válčit s rusem...... :-D

3 Jirka Jirka | E-mail | 21. dubna 2018 v 10:36 | Reagovat

Je to Honzo nejen propaganda, ale i špína nejhoršího kalibru, očekával bych že slušní vojáci v záloze, kteří si chtějí zachovat aspoň trochu cti začnou neprodleně vracet vyznamenání, která dostali za nechutnou službu ve zločinecké organizací NATO.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama