Když manipulace, tak pořádná

14. dubna 2018 v 8:00 | Honza |  Novinky.cz
Novinky si stále libují v manipulačních blábolech, které jim jejich čtenáři zjevně vždy spolknou i s navijákem (usuzuji tak podle vášnivé diskuse pod články). A nyní se opět nenechávají zahanbit.


Článek "Každý pátý držitel zbraně v USA bere drogy a trpí duševní poruchou" je ukázkovým příkladem toho, jak se dají informace při vhodném poskládání zneužít k manipulaci čtenářů.

Článek vychází z výsledků průzkumu, který si nechalo vytvořit středisko pro léčbu drogových závislostí Florida House Experience. V průzkumu se vyjádřilo celkem 1098 osob.

Tak a právě tady je ten zásadní problém.

Pokud si průzkum nechá vytvořit takovéto zařízení, pak lze očekávat, že se bude dotazovat především svých pacientů nebo blízkého okruhu osob kolem těchto pacientů. Jelikož těžko bude někdo jen tak na ulici přiznávat, že má zbraň a ještě bere drogy nebo má duševní poruchu.

Další skutečností je, že se v průzkumu vyjádřilo cca 0,0003 procenta držitelů zbraní (v USA legálně vlastní zbraň více než 300 milionů osob).

Jistě, je faktem, že v USA si téměř každý může koupit zbraň a neřeší se, jestli s ní bude umět zacházet. Avšak tamní 2. dodatek Ústavy to prostě dovoluje a tak to prostě je.

To, že si většina Američanů pořizuje zbraň primárně k obraně, autor článku posuzuje jako nesmysl a úplně otáčí význam držení zbraně.

Tak alespoň v naší zemi máme daleko přísnější pravidla a zbrojní průkaz a legálně držet zbraň mohou jen řádně prolustrovaní a proškolení lidé.

Nicméně předpokládám, že aktuální článek na Novinkách.cz je opět jen oslím můstkem ke kritice vlastnictví zbraní v naší zemi a jistě se brzy dočteme, že by to tu měl někdo zakázat.

Jo a jen taková perlička na závěr...
Překlep, který se tak často nevidí - "Ze zmiňované studie se hned třetina z 1098 oslovených zbraní přiznala...".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 14. dubna 2018 v 19:29 | Reagovat

Tak jsem si říkal, že se snad Babiš postará o práva českých občanů v oblasti držení zbraní..... a teď koukám že se připosral před nějakou přiblblou premierkou anglie... no nemyslel jsem si že je to takový chudák.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama