Úvaha o omezování "nebezpečných jevů"

22. února 2018 v 8:24 | Honza |  Vládní svinstva
Jsou tu problémy a "problémy".


Co můžeme v naší zemi označit za problémy? Jistě to jsou mnohamiliardové úniky, neschopnost politiků řádně spravovat naši zemi, korupce a klientelismus, prosazování cizích zájmů, bezpečnostní hrozby a tak bych mohl ještě dlouho pokračovat.

Jenže pro politickou "elitu", která jen poklonkuje Bruselu a bez výhrad přijímá každé jeho kýchnutí, jsou problémem zejména naše svobody. Potlačování svobody shromažďování či svobody slova je již snad dostatečně známo. Nyní však přichází nová "úžasná myšlenka" - omezování práv držitelů zbraní.

Je snad nepopiratelným faktem, že vždy, když se k moci potichu a pomalu (či rychle a hodně nahlas) dostává nějaká ta diktatura, tak prvním krokem je omezování různých svobod. Opozice a odpor musí být již v zárodku zadušeny a musí se výrazně omezit možnost občanů se bránit.

Ne nadarmo se často uvádí, že (jak prohlásil Richard Henry Lee) k zachování svobody je nezbytné, aby měli lidé vždy zbraně. Jistě nemůžeme úplně aplikovat normy běžné ve Spojených státech na Evropu, ale historie nás učí. A i zde se událo mnoho událostí, které tuto myšlenku potvrzují.

A čím se nyní Brusel nejspíše inspiroval? Asi výrokem Stalina - Když opozice složí zbraně, bude to v pořádku. Pokud ne, odzbrojíme ji sami.

Evropská unie se rozhodla omezit držitele zbraní a i přes občasný povyk našich zákonodárců, bude tato směrnice potichu přijata i v naší zemi. Brusel v tomto vychází z absurdní myšlenky, že teroristé útočí legálně drženou zbraní.

Nové směrnice a neustálý tlak na plošné omezování držení zbraní má jasný důvod. Vládnoucí "elity" se čím dál více bojí ozbrojených občanů.

Naše země má jedny z nepřísnějších a nejpropracovanějších zákonů, které vymezují, za jakých podmínek je možné získat zbrojní průkaz a tedy i legálně zbraň. Tyto normy zajišťují, že se držitelů zbraní nemusíme bát a že každý legální držitel zbraně je dostatečně proškolen a prolustrován. Jako důkaz by bylo možné zmínit policejní statistiku, která říká, že ke spáchání trestného činu se zbraní došlo u legálních držitelů jen u cca 4% držitelů.

Tuto úvahu bych zakončil ještě dvěma citacemi.

George Orwell:
"Totalitní stát může dělat velké věci, ale jednu věc udělat nemůže: nemůže dát dělníkovi v továrně pušku a říct mu, aby si ji vzal domů a měl ji v ložnici. Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala."

Thomas Jefferson:
"Zákony, které zakazují nošení zbraní, jsou takové povahy, že odzbrojí pouze ty, kteří nejsou odhodláni ani nakloněni páchání zločinů. Takové zákony činí věci horšími pro napadeného a snadnějšími pro útočníka, slouží spíše ku podpoře než k zabránění vraždám, neboť neozbrojený člověk může být napaden s větší sebedůvěrou než ozbrojený."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 23. února 2018 v 11:27 | Reagovat

Hovoříš Honzo o normách.... já si myslím, že je problém taky jinde.... mám na mysli výchovu lidí.... dnes je vrcholem morálky mít peníze, za ty si koupíš všechno... to se tluče do hlav lidi od mateřské.. dominantou je násilí, kdo je měkký je slaboch, krev, zábava a kdo mi překáží toho zlikvidujte!! Co se to se společností děje? Je to úmysl nebo jenom hloupost? Tohle je myslím druhá strana mince. :-(

2 janakiev janakiev | E-mail | 24. února 2018 v 13:39 | Reagovat

ozbrojenímu gaunerovy se muže postávít zase jenom ozbrojeny slušní občan

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama