A ještě tu o Drahošovi

2. února 2018 v 17:31 | Honza |  Postřehy
Tak si myslím, že Petra Štěpánová, která mi tu trollí předchozí článek, nebude zase moc ráda. Ale prostě se musí uvádět fakta. A faktem je, že Drahoš by byl opravdu hodně velký problém.


Česká televize uspořádala prezidentskou debatu 25. ledna v pražském Rudolfinu. Osobně jsem ji nesledoval, jelikož ČT nesleduji z důvodů zde už mnohokráte uvedených.

V průběhu debaty vyzvala moderátorka Světlana Witowská oba kandidáty, aby uvedli, co jim na soupeři vadí.

Prezident Miloš Zeman uvedl, že Drahoš nerozumí politice a nemá žádné předchozí zkušenosti, což při ucházení se o nejvyšší ústavní post asi není moc vhodné.

A Drahoš? Ten Zemanovi vyčetl, že je prezidentem dolních 10 milionů.

Mno...

Tak nejdříve se podívejme, kolik má vlastně Česká republika občanů. Je co cca 10,5 milionu.

K tomu asi již není co dodat, ale já to trošku rozvedu. Pokud tedy Drahoš tvrdí, že Zeman je prezident dolních 10 milionů, pak nejspíše považuje drtivou většinu národa za podřadnou a pohrdá jimi. A chce být prezidentem jen toho zbytku, což (jak můžeme s úspěchem předpokládat) jsou osoby, které můžeme označit za osoby v zákulisí, nikým nevolené hráče v politice a u moci, mocnářské a elitářské kruhy, onu známou pražskou kavárnu a podobné skupiny či podobná individua.

To, že Drahoš obecně pohrdá většinou národa a jeho názory ostatně uvedl již při svém prohlášení, že by nikdy nevyhlásil referendum o vystoupení z EU. Prezident nevyhlašuje referendum a jen pověřen kontrolou tohoto procesu. Celostátní referendum je vyhlašováno dle ústavního zákona. A iniciátorem je obvykle parlament nebo petice občanů. Referendum lze vyhlásit i bez podpisu prezidenta a jsou-li pro něj splněny podmínky, prezident ho nemůže znemožnit. Prohlášením Drahoš ukázal, že nezná základy ústavního pořádku a občané jsou pro něj jen obtížný hmyz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra Štěpánová Petra Štěpánová | 2. února 2018 v 22:28 | Reagovat

Lid se musí vrátit k Bohu, nikoliv si vyskakovat. Pan Drahoš by byl nejlepší pastýř svých ovcí, kdežto Zeman je vede všanc ruskému vlku. Modleme se, aby se Zeman už brzy šel vyzpovídat všemocnému Bohu. Svatý Petr ho pošle do očistce, anebo nejlépe do pekla.

2 Jirka Jirka | E-mail | 3. února 2018 v 10:03 | Reagovat

No Honzo budu Ti oponovat... Petra není troll .. zprvu mě zarazila její nechuť k bibli svaté, ale ne každý je schopen ji číst a jen málo lidí ji chápe a přece jenom od učitelky na prvním stupni toho přece nemůžeme chtít moc.... zarazil mne ten výraz praktikujici křesťan, a pak mi to došlo..... ty ohně....  Malleus maleficarum .. to je to.... No nesuďme ji přísně... Sancta simplicitas... ;-)

3 Tadeáš Sandler Tadeáš Sandler | E-mail | 3. února 2018 v 23:02 | Reagovat

[1]:Bavíte se náramně dobře že ano? A pokud jde o Bibli a skutečné víře nevíte zřejmě nic. Žádný očistec není, je jen peklo a to je trvalé odloučení od Boha. A ten Drahoš je skutečně katastrofa a katolická církev nemá nic společného s bohem.

4 Jirka Jirka | E-mail | 9. února 2018 v 14:45 | Reagovat

S Drahošem souvisí jeden moment..... hloupost vydávaná za chytrost.... v USA zjistili, že Rusové volby neovlivňovali, ale ovlivnili Američany aby tomu uvěřili.... neuvěřitelné že? No v "demokracii západního typu" už se není čemu divit..... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama