Česko hledá...

26. ledna 2018 v 18:38 | Honza |  Volby
Podle duelu z 23. ledna na TV Prima hledá prezidenta. Mě to celé však připomínalo jen jakousi zábavu pro hloupé davy. Taková ta primácká zábava...


Dneska nám začalo druhé kolo volby prezidenta a já si nemohu odpustit pohled na to, jak volbu prezidenta vnímají média. A vybral jsem TV Prima z jednoho prostého důvodu. Na Nově byl Zeman sám a ČT už z principu nesleduji.

Takže jdeme na to:


Můj úplně první dojem? Horáček je fakt prodejnej. A ještě k tomu Vesele mrkal po Drahošové. No a dál v krátkých bodech.

Zeman o Drahošovi v jeho nepřítomnosti nemluví, Drahoš o Zemanovi ano. Je jaksi ale slušností nemluvit oficiálně o lidech, kteří nemají možnost reagovat.

U vlády Babiše Drahoš nějak nechápe, jak se sestavuje vláda a i když si o Babišovi můžeme myslet cokoliv, presumpce neviny je fakt, který je třeba ctít.

První výkop (otázku) dal Zeman Drahošovi. A Drahoš jen hloupě blekotal, že chtěl dát přednost také.

A ona otázka? Drahoš dal otázku, která byla mimo témata, u nichž se oba kandidáti shodli, že je budou ctít a jako pravidla duelu dodržovat.

Dalším bodem byl protikuřácký zákon, což jako nekuřák nebudu komentovat.

Avšak držení zbraní je něco jiného. Podle Drahoše je současná legislativa dostačující a v tomto má vcelku pravdu. Jenže současná situace si žádá jisté úpravy, které umožní lidem bránit sebe a naši vlast před terorem. Drahoš také ukázal, že nezná základy činnosti vlády a nějak mu nedochází, že prezident nemá možnost ovlivňovat úplně všechno.

No a pak byly další čvaňháci...

Téma svobody slova je hodně zapeklité. Mazat nebo nemazat? Faktem je, že se nám tu pomalu rozlézá cenzura o omezování svobody slova. Zeman uvedl, že lidé jsou dostatečně rozumní a novináři jim nemusí vrtat díru do hlavy. Lidé si dokážou oddělit info od dezinfo. Dále i uvedl, že Drahoš urazil podstatnou část voličů, když uvedl, že je mohly ovlivnit cizí mocnosti, o čemž navíc nemá žádný důkaz.

Na toto téma se rozvinula debata o zprávách BIS. Zeman má totiž přístup k podrobné zprávě, Drahoš ne. Drahoš na to jen něco hloupě blekotal a Zeman mu to dal pěkně sežrat.

A máme tu referendum. Drahoš přeci dříve uváděl, že k závažným otázkám by se lidé rozhodně v referendu neměli vyjadřovat. Jednoznačně naším názorem opovrhuje.

Tzv. volná disciplína byla ve znamení církevních restitucí. Proč je Drahoš nechce zdanit? Církev majetek chtěla všemi deseti (ne přikázáními...) a každý jiný daň platit musí. Odpověď přišla zanedlouho. Drahoš na to nemá vlastní názor a vymlouvá se jen na občany.

A teď migrace. Počet migrantů je nezvladatelný a zvyšují se bezpečnostní hrozby. Podle Zemana nikdo uprchlíky přijímat nechce. Kromě Drahoše. Což dokládá citacemi. Jistě, Drahoš určitě není jediným. Nicméně v duelu mlží, opět blekotá a převrací své názory. A vinu svaluje na Zemana.

A pak bylo dlouho "ach jo" s ohledem na vytáčky Drahoše a jeho absolutní nepřipravenost.

A když už Drahoš nevěděl z které do které, tak alespoň uvedl, že Zeman řekl Merkelové bonmot (když si někoho pozveme na návštěvu, tak ho pak neposíláme na oběd k sousedovi). No, možná to bonmot je, ale taky to je pravda.

A závěr?

TV Prima to rozhodně nezvládla a udělala z volby prezidenta jakousi estrádu. Zeman ukázal, že Drahoše strčí kdykoliv do kapsy. A Drahoš ukázal, že nemá vlastní názory (říká jen to, co mu někdo připravil a v případě odpovědi na něco, co nemá připraveno je v pasti).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 26. ledna 2018 v 20:26 | Reagovat

Pozor Honzo za tyhle závěry by Tě praktikující křesťanky mohly poslat na hranici.... :-D

2 janakiev janakiev | E-mail | 27. ledna 2018 v 9:12 | Reagovat

vybrat přimou volbu(referendem)Drahoše za presidenta (chran' Bože) to je v pořadku ale jinak žádní referendum to je hodně pokrytecky názor,takoví kavarensky-(spravne je jen to co se libí nam)

3 Jirka Jirka | E-mail | 27. ledna 2018 v 17:02 | Reagovat

No je hotovo.... bude pražský majdánek? umělci zahrají havloidům traumarš a pobrečí si, no a ti aktivnější vyvěsi Drahošovi hnědé trenky jako standartu... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama