Bitcoin vždy najde cestu

19. ledna 2018 v 18:05 | Honza |  Bitcoiner
Vládní represe nemají moc zničit kryptoměny.


V posledních dnech se více než kdy jindy ukazuje, že vládní represe, nařízení či regulace, mohou zvrhnout do podoby obludného potlačování finanční svobody jednotlivce.

Kryptoměny, které až téměř do konce roku 2017 zažívaly ohromný růst, nyní stagnují (po velkém poklesu) a trh reaguje na všechny kroky vlád či centrálních bank velmi zmateně. To je ostatně i důvodem vysoké volatility a nestálosti, které kryptoměnám moc neprospívají.

Avšak kryptokomunita by si měla uvědomit, že její síla spočívá v decentralizovaném systému, který nikdo nemůže narušit. A to ani vlády nějakou regulací čí zákazem.

Dnes desítky zemí experimentují se zákazy či regulacemi. Ale jde jen o omezení, která jsou namířena proti nám. Ne proti kryptoměnám. Protože kryptoměny nemá žádná vláda možnost nějak omezit. A ani zastavit.

Obecně se traduje, že tato omezení jsou uváděna do praxe kvůli vlivu bohatých investorů, kteří lobbují u vlád a centrálních bank. Finančníci mají dnes pod palcem fungování klíčových institucí a mnohdy i zemí a nemají zájem o alternativu, která má potenciál jejich moc omezit. A právě zde padají demokratické teze a normy - ve jménu moci a dominance je obyčejnému člověku znemožňován přístup k něčemu, co jej může učinit svobodným a nezávislým na mocném finančním sektoru, který je schopen pouze a jenom parazitovat na našem majetku či si od nás brát úroky z úroků.

Kryptoměny dnes nejsou jen o svobodě a finanční nezávislosti. Jde i o vyjádření politického názoru - odporu vůči takovým vládám, které popírají svobodu jednotlivce mít jen v jeho vlastních rukou svou moc.

Vlády nemohou zastavit myšlenku a naši svobodu a my jim nesmíme dovolit nás omezovat a regulovat.

U předchozího článku se objevil komentář, v němž se hovořilo o kapitalismu. Kryptoměny však nejsou věcí kapitalismu, jsou zbraní proti němu a proti zahnívajícímu finančnímu systému a představují finanční nezávislost na regulátorech, centrálních bankách a vládách.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 20. ledna 2018 v 10:28 | Reagovat

Pane, pane probuďte se, nespěte! Koho zajímá bitcon když se volí prezident a v parlamentu probíhá válka o nezávislost justice a policie.... pane Honzo budíček!!!! :-D

2 Jirka Jirka | E-mail | 21. ledna 2018 v 9:41 | Reagovat

...... Koukám, že českoslovenští vojáci v záloze nějak zapomněli kdo že jim zdanil výsluhy,  kohokopak asi budou volit.... No v armádě panovalo.... držet hubu a krok... ;-)

3 Honza Honza | Web | 21. ledna 2018 v 18:03 | Reagovat

[1]: Jirko klid. I na volby dojde. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama