Jak je to s teroristy u nás?

6. srpna 2017 v 7:17 | Honza |  Postřehy
Média nás v poslední době často zásobují informacemi, že vlastně ty naše obavy z teroristických útoků nemají opodstatnění a že u nás nic takového nehrozí. V drtivé většině se pak jedná o média, která podporují imigraci a multikulturní soužití. Jenže nemají tak úplně pravdu.


Je faktem, že v naší zemi není početná muslimská komunita a nemáme zde muslimské ulice či čtvrti (nebo přímo no-go zóny). Právě v těchto komunitách dochází nejčastěji k radikalizaci a jsou líhní atentátníků.

V zemích západní Evropy, kde je muslimská komunita početnější se často můžeme setkat s pokusy o islamizaci a potlačování původních norem (například prosazováním práva šaría). Právě tam je také situace nejrizikovější a bezpečnostní experti hovoří o krizovém stavu, který může kdykoliv přerůst v otevřený konflikt.

Česká republika odmítá masové přerozdělování imigrantů, avšak přes naše území cestuje mnoho osob, o nichž nic nevíme. Současně jsme zemí, kde nepanují přísná bezpečnostní opatření. To může umožňovat osobám, které jsou napojené na teroristické skupiny, operovat na našem území.

V loňském roce se objevila informace, že u nás teroristé pokoušeli nakoupit outdoorové vybavení za desítky tisíc korun. Zboží mělo být určeno pro místa bojů. Národní centrála proti organizovanému zločinu zaznamenala i případy zneužití azylového sytému osobami, podezřelými z terorismu. V naší zemi se i léčila osoba, která byla zraněna v místě bojů a byl zde i zaznamenán pohyb islamistických bojovníků.

Pokud k těmto skutečnostem přičtu radikalizaci místních muslimů (či konvertitů), pak lze předpokládat, že útoky hrozí i u nás. Jen blázen by se totiž domníval, že se nám všechno tohle jakýmsi zázrakem vyhne.

Česká republika může být sice v současné době vnímána spíše jen jako tranzitní země nebo jako místo k získání logistické podpory. Avšak díky naší účasti v koalici zemí, bojujících proti Islámskému státu, proizraelské a proamerické politice, se může stát cílem útoku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama