Drsnej šerif

4. srpna 2017 v 8:16 | Honza |  Policejní deníček
O pokuty jde až na prvním místě. Asi takto je možné vysvětlit nařízení šéfa městské policie pro Prahu 1 Miroslava Stejskala. Ve svém interním doporučení podřízeným si stěžuje, že na jeho území klesl počet řešených přestupků a tím i výběr pokut.


A protože je to asi nepřípustné, musí se strážníci do budoucna zaměřit i na přestupky spáchané například při jízdě na koloběžce.

Asi by bylo nejdříve vhodné říci, že část peněz, která je na pokutách vybrána, zůstává na obvodním oddělení městské policie a je používána na odměny příslušných strážníků. A logicky - když se málo vybírá, tak se i málo odměňuje...

Tato praxe může některé strážníky motivovat v hledání chyb tam, kde nejsou nebo tam, kde by se celá věc dala vyřešit domluvou. A bohužel tento lov pokut (nejen v Praze) dosahuje takových rozměrů, že se strážci zákona spíše zaměřují na rozjívené dětičky, které se proženou přes park nebo na zmateného cyklistu, který nemá jinou šanci, než v nepřehledné dopravní situaci projet po chodníku, než na skutečnou prevenci a řešení problémů. A že těch problémů je. Vidíme to všichni - povalující se násoskové, feťáci a bezdomovci, kterým je jedno, že kolem nich (v parcích či u dětských hřišť) chodí rodiny s dětmi, skupinky agresivní mládeže, která nebere ohledy na nikoho kolem a tak podobně.

Ač se obecně policie i snaží, lze stále vidět jeden zásadní problém. Řeší se zejména to, co je jednodušší. A pérovat občana z důvodu nějakého přestupku jí skutečně jde na výbornou. Tím se ale bezpečnost v našich městech nevyřeší a občané budou vždy vnímat za problém spíše povalující se opilce, než cyklistu, který si to střihne přes chodník.

V případě Prahy 1 to není ojedinělý počin. Předseda Unie bezpečnostních složek pro obecní a městskou policii Richard Krbek uvádí, že:
"Pan Stejskal taková nařízení vydává pravidelně a pravidelně na zaměstnance tlačí, aby dávali pokuty."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rosi rosi | E-mail | 4. srpna 2017 v 15:28 | Reagovat

je to stále dokola, mnoho vedoucích míst ale žalostně málo morálně vychovaných lidí na všechny tyto vedoucí posty.Problém není v těch špatných vedoucích (obvykle jim říkám zmrdi),ti jsou všude,a budou, problém vidím v tom, že jejich podivné příkazy vůbec někdo plní!!!!

2 rosi-SPR rosi-SPR | 4. srpna 2017 v 16:52 | Reagovat

nejhorší je ta věc že čím více je člověk s menším IQ  a EtI je velice často povišován na ukor zdravého selského rozumu .Tito lidé se dostávájí nma řídící funkce jen stoho hlediska aby vypadly a neobtěžovaly je to stejné jak kdysy .Je zpodivem že jsou vykopnuti o řád víše než byly.To co jsem musel se naučit šlapat od píky to oni neznají a proto je zle a bude hůře

3 franta franta | E-mail | 5. srpna 2017 v 12:08 | Reagovat

A kuřáků si nikdo nevšimne,kouří na zakázaných místech jak o život,a kde dřív procházely hlídky městských strážníků,tak ted nejsou vidět!Jinak mi kuřáci nevadí,ale pravidla by se měla dodržovat!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama