Donald Trump byl poražen

8. srpna 2017 v 8:05 | Honza |  Ze světa
I přes obrovskou mediální kampaň a nekalé praktiky oponentů a tzv. jestřábů (deep state) Donald Trump zvítězil v prezidentských volbách. Vcelku bez problému ustál i protesty, kdy se elity snažily dosáhnout zneplatnění voleb. Vcelku bez problému ustál i vnitřní útoky od zastánců dlouhodobě prosazované strategie ovládnutí světa (i pomocí síly). Jenže nyní se zdá, že ho deep state porazil.


Prvním náznakem je situace v Sýrii, kde byl nucen použít síly (ač se snažil minimalizovat rizika) na základě údajného útoku chemickými zbraněmi (což byl jednoznačně útok pod falešnou vlajkou). Otěže vlády převzal Pentagon, generálové a McCainova válečnická mafie.

Nikoho již nezajímala skutečnost, že raketový útok na základnu Šajrát byl jednoznačně porušením mezinárodního práva. Tato informace se okrajově dokonce objevila i ve vysílání ČT24 v pořadu Zprávy ve 23, kde ji uvedl JUDr. Martin Faix z Katedry mezinárodního práva Právnické fakulty, Univerzity Palackého v Olomouci.

V Sýrii se však nehraje o Asada, ale o Rusko.

Velké války většinou začínají nějakou tou "bezvýznamnou" provokací. Stačí vzpomenout na historické události. A pokud se hlava státu dostane pod vliv tajných služeb, mocenských kruhů či onoho deep state, pak jsou ony provokace prováděny a využívány právě ku prospěchu určité skupiny lidí. Bez ohledu na kohokoliv a cokoliv. I za cenu globálního konfliktu.

Trump po svém zvolení sliboval naprosto opačný postup. Chtěl normalizovat vztahy s Ruskem a těsně před údajným chemickým útokem (pod falešnou vlajkou) dokonce stáhl z oběhu heslo "Assad Must Go".

Také nejnovější události ukazují, že administrativa Donalda Trumpa už nemá hlavní slovo. Trump byl americkým Kongresem donucen podepsat nový zákon, který nejen uvaluje na Rusko další sankce, ale současně i výrazně omezuje možnosti prezidenta tyto sankce zrušit. Rusko nové sankce považuje za obchodní válku v plném rozsahu a uvádí, že se tím ukončují všechny naděje na zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi.

Stále více je zřejmé, že je pod sílícím vlivem, který mu nedovoluje nic jiného, než to, co praktikovaly předchozí administrativy. Je také faktem, že komplexní a velmi úzce propojená struktura vlivných osob, které jsou okolo amerického prezidenta, bude stále ovlivňovat dění ve svůj prospěch a nedovolí (ani americkému prezidentovi) dělat opak.

Naděje na změny ve Spojených státech s tímto končí.

Dodal bych ještě, že celá situace ukazuje, jak někteří naši politici plní svědomitě úlohu poslušného šaška, když úslužně a poníženě poklonkují a souhlasí s úderem na syrskou leteckou základnu. Říká to o nich mnohé. A zejména to, že nejsou politici, mající na zřeteli zájmy naší země. A vzhledem k porušení mezinárodního práva se stávají spolupachatelem válečných zločinů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama