Taky se váš plat blíží tomu německému?

28. července 2017 v 8:10 | Honza |  Postřehy
Média mají v popisu práce oblbovat. A vlády jim k tomu dávají podrobný manuál. Jak jinak si totiž vysvětlit blábol, který se objevil ihned po skončení tzv. intervencí, kdy ČNB uměle snižovala hodnotu koruny vůči euru.


Hodnota práce a mzdy jsou v naší zemi hluboce podhodnocené a nějaké zrušení intervencí (které byly mimochodem hodně promyšlenou levárnou) se na nich rozhodně neprojeví natolik, aby se naše platy srovnaly s těmi v Německu (například).

Tzv. náklady na pracovní sílu jsou v EU v průměru 25,4 eur na hodinu. Česká republika má 10,2 eur na hodinu a je tak na samém chvostu tabulky.

Stačí se také podívat na minimální mzdu. Ta je v Německu v tomto roce 1498 eur a u nás 407 eur.

A když už tady máme tu statistiku, tak s tím vším souvisí i míra chudoby. A naše země je (očekávaně) opět pod průměrem EU.

Podhodnocování ceny práce a levná pracovní síla je to, co tu máme stále a konec intervencí na tom nic nezmění. Je to dáno zejména tím, že naše politická scéna umožňuje existenci takového prostředí, které nahrává zaměstnavatelům, kteří šetří na mzdách. No a ostatní se na tom vezou.

Čím dál více osob tak padá do kategorie "woorking poor", tedy pracujících chudých, jimž mzda nestačí na pokrytí životních nákladů (nebo jim už nedostačuje na nic jiného). Vzhledem k tomu, že se do této kategorie dostávají nejčastěji lidé z tzv. střední třídy, objevuje se stále častěji úvaha, že jde o cílenou likvidaci velké skupiny, která měla dříve šanci se nějak finančně projevit. Na konci tohoto procesu pak zbudou jen masy chudých otroků, kteří budou dřít na procento boháčů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 janakiev janakiev | E-mail | 30. července 2017 v 11:29 | Reagovat

to na světě už bylo vice krát a víme jak to dopadlo,historie i když se dneska kdejákej zaprodanec a natovskej fašoun snaži korektně upravovat je věda o FAKTECH

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama