Manuál pro infiltraci

12. června 2017 v 8:10 | Honza |  Postřehy
Nedávno jsem zde psal o aktivitách neziskovek, které loví své "klienty" již kousek od břehů Afriky. Nyní vám přináším další důkaz toho, že tyto neziskovky mají vypracovaný podrobný plán, jak dostat imigranty do Evropy.


Příval imigrantů je oficiálně podporován některými organizacemi v EU a různé neziskovky nabízejí (mimo jiné) podrobné poradenství. Radí jak se do Evropy dostat, jak jednat s úřady, co říkat a co zatajit a jak využít (zneužít) ochrany lidských práv v EU.

Zdrojem informací je především web w2eu.info. Ten je uveden i na obálce příručky, kterou rozdávají jako "dar" pašeráci lidí movitějším nelegálům (za cca 2 až 5 tisíc eur). Pokud se podíváme na kontakty na tomto webu, zjistíme, že tam jsou četné nevládní neziskovky, charity a různá komunitní sdružení.

Příručka a web se snaží sdělit všechny možnosti, jak se do vytoužené země dostat. A často to jsou rady, které jsou na hraně či za hranicí zákona.

Je potřeba si uvědomit, že pašování lidí je zejména výnosný kšeft. Například jen libyjší pašeráci mají roční zisk kolem 346 milionů dolarů. A tzv. neziskovky si díky různým programům a aktivitám ročně vyžádají z veřejného rozpočtu desítky milionů.

Manuál pro imigranty lze tak považovat i za prostředek k dalšímu zisku tzv. neziskovek, které se snaží vykázat nějakou činnost a tím i získat více dotací. Které si logicky rozdělí převážně v rámci odměn či výplat. Jako příklad zde mohu uvést Organizaci pro pomoc uprchlíkům, která za rok 2014 získala 21 671 108 Kč. Z této částky se něco procestovalo, prodemonstrovalo a něco šlo na právníky. No a na výplaty šlo 14 025 00 Kč. A na pomoc 1 316 000 Kč...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama