Hrozba útoků se zvyšuje

2. června 2017 v 8:08 | Honza |  Ze světa
V souvislosti s teroristickým útokem v Manchesteru jsem se zmínil i o tom, že evropská politická scéna nedbá z valné většiny na varování bezpečnostních expertů a tváří se, že se nic neděje. Skutečností je, že lidé, kteří mají možnost něco udělat, situaci nezvládli a dnes nám tak hrozí ještě větší nebezpečí.


Po každém útoku nám lídři evropských států předvedou tradiční divadlo o tom, jak jim je to strašně líto a jak by se mělo proti terorismu více bojovat. Vždy jsou to jen ty stále samé fráze, které drží voliče tak nějak na jejich straně.

Tyto kecy mají však jediný účel. Zakrýt fatální chyby, kterých se vlády dopouštějí. Teroristé je využívají a vlády místo nápravy jen něco hloupě blekotají.

Každý bezpečnostní expert, který se zabývá terorismem, vám řekne, že primárním cílem útočníků je zasít strach. Hrůzu z toho, že si nikdo nemůže být jistý vůbec ničím. A právě díky neschopnosti politiků se tento strach šíří Evropou a vyvolává více či méně silné nenávistné kampaně.

Jenže není ničemu konec. A to nejhorší nás teprve čeká.

Islámský stát (Daeš) ztrácí postupně kontrolu nad územími v Sýrii a Iráku a jeho řady opouští velké množství především zahraničních bojovníků. Ti směřují přes Turecko do Evropy. A lze očekávat, že se chystají mstít za pád svého "kalifátu".

Nemůžeme se domnívat, že IS byl poražen. Válka s islamisty bude trvat ještě dlouhá léta. Avšak Evropa je tomuto bojišti velmi blízko a touha po pomstě a rozsévání strachu se s každým osvobozeným územím zvětšuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 2. června 2017 v 13:12 | Reagovat

Evropská unie je v rozkladu a nemohou za to jen Olomoucké syrečky. Stále víc států si uvědomuje, že jsou jen otroky Němců. Pár hlupáků k tomu přidává ještě podřízenost zločinecké organizaci NATO.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama