Degradace vzdělávání

10. června 2017 v 8:47 | Honza |  Vládní svinstva
Z úřadu ombudsmana (veřejného ochránce práv) se definitivně stal úřad korektnosti a pseudohumanity. Snad nejvíce na zádel mu dala současná ombudsmanka Anna Šabatová.


Nedávno nejspíše opět hluboce hloubala (fakt nevím kde) a napadlo ji, že aktuální systém zápisu dětí na základní školu je diskriminační a je potřeba jej změnit.

Školy si dnes při zápisu prvňáků pomáhají řadou kritérií. Jedním z nich je i dostatečná zralost dítěte (takzvaný Jiráskův orientační test školní zralosti nebo jeho obdoby). Tento systém umožňuje (je léty a praxí vyzkoušený) oddělit děti, které jsou a které nejsou připraveny nastoupit do první třídy. Důvodem je zejména zjistit, zda dítě zvládne přechod z předškolního zařízení, zvýšené nároky na samostatné vzdělávání a má základní návyky.

Šabatová však toto rozdělování považuje za diskriminační a navrhuje místo těchto testů mezi dětmi losovat. A dokonce doporučuje, aby se děti zápisu vůbec neúčastnily. Opět proto, aby nedocházelo k nějaké diskriminaci.

Tyto úvahy nejen dehonestují odbornost učitelů, ale jsou i nebezpečné z dlouhodobého hlediska. Pokud by něco takového prošlo a škola se musela vypořádávat s čím dál více dětmi, které nejsou připravené na školní docházku (jakkoli), pak by zcela zákonitě prudce klesala úroveň vzdělávání. Což však může být i cílem. Protože hloupý národ je možné lépe ovládat.

Takže nejen, že na školy jsou dnes napojené (přisáté jako pijavice) různé neziskovky, které tam provádějí různé přednášky, semináře a programy (většinou se jedná o nesmyslnou, mozky dětí vymývající multikulturní propagandu, kdy přednášející nemají ani žádný atest). Ještě tu máme zjevný tlak na (současně s tzv. inkluzí) na snížení úrovně vzdělávacího procesu. Pracuje se tu na hloupé a zmanipulované generaci, která bude sloužit elitám.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kamila Kamila | Web | 11. června 2017 v 15:48 | Reagovat

Naše školství už je teď kapitola sama pro sebe. Mraky ministrů a výsledek? V roce 1993 jsme měli parádní výsledky v testech mezi evropskými státy. Dnes ten pokles je markantní. A tahle kravina? To snad ne....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama