Babiš neskončil

20. června 2017 v 7:56 | Honza |  Vládní svinstva
Tak se to nakonec stalo. Prezident Miloš Zeman odvolal z funkce ministra financí Andreje Babiše. Čímž vyhověl návrhu premiéra Bohuslava Sobotky. Jenže o co tu skutečně šlo a je to konec Babiše?


Ano, lze říci, že hnacím motorem dnešních politických veletočů je touha po moci. Je však nutné dodat, že ještě větším důvodem pro (dozajista) iracionální chování Bohuslava Sobotky je strach.

Politika je již delší dobu doslova prošpikována osobami a zájmy vlivných firem a skupin, které ovlivňují veškeré dění. A jelikož máme těsně před volbami, je logické, že se budou tyto osoby snažit hájit zájmy svých chlebodárců velmi důsledně.

Naše politika je a v posledních letech byla vnímána a využívána jako výtah k moci a většímu vlivu. A ti, kdož mají vliv, si jej hodlají udržet za každou cenu. A ti, kteří vliv chtějí mít, se ho budou za každou cenu zmocnit.

Jedním (tím větším) z příkladů je kontrola klíčové firmy - energetické společnosti ČEZ. Již od vstupu do politiky se Andrej Babiš netajil snahou o získání vlivu nad touto společností.

V době panování bývalého šéfa ČEZu Martina Romana srostla česká politika a vlivné osoby energetického giganta tokovým způsobem, že se ČEZu začalo říkat stát ve státě a nikdo z politiků by nedopustil, aby byla tato "spolupráce" nějakým způsobem ohrožena.

Když se na politické scéně objevil Babiš, který neměl s ČEZem nikdy nic společného a projevil zájem o jeho ovládnutí, začala se stupňovat panika politiků, kteří měli s partou energetiků více než přátelské vztahy.

No a protože se stále častěji objevují informace o tom, že Andrej Babiš sbírá kompromitující materiál na konkurenci, byl Bohuslav Sobotka nucen jednat. Policie v současné době šetří, jak se Babiš mohl dostat k informacím, které je možné označit jako "živý spis" - dokumenty, které se vztahují k probíhajícímu vyšetřování a proto podléhají i určitému stupni utajení.

V živé paměti máme ještě případ z roku 2015, kdy Andrej Babiš vytáhl na svého oponenta Ladislava Šincla složku, v níž měl údaje o poslancových kontaktech a soukromí, které z veřejných zdrojů rozhodně nemohl získat.

Materiály na konkurenty jsou důkladně a profesionálně zpracovány a vše nasvědčuje tomu, že si Babiš vybudoval za poslední roky síť kontaktů a osob, které rozmístil na klíčové posty.

Nyní (ač již Babiš není ministrem financí) se ukazuje, že národ je možné oblbovati donekonečna. Protože (ač je kolem Babiše mnoho skandálů) jeho ANO stále vede v průzkumech a v podzimních volbách nejspíše také zvítězí. A Babiš bude nejspíše premiérem. A můžeme i předpokládat, že to všechno bylo vlastně cílem celé té šarády. Staré parlamentní strany jsou na pokraji krachu a naštvaní voliči, kteří již nemají žádnou jinou alternativu, umožňují nárůst preferencí u strany, která představuje všechno, jen ne spravedlivou a pronárodní politiku. Nastává čas zrodu korporativismu a vlády jedné strany. Nastává čas, kdy se rodí nová totalita.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GVKB GVKB | E-mail | Web | 20. června 2017 v 8:11 | Reagovat

Aktuální články
Politici svými chybami způsobují zde blbou náladu    Před 12 minutami
Proč je ten druhý neznaboh a jinověrec?    Včera v 9:26
Jak optimálně nakupovat digitální přístroje co jsou na baterie?    Včera v 7:57
Potřebujeme někoho kdo nás ve světě proslaví    Včera v 6:44
Ano, jsi jenom dočasný inteligentní hologram    Včera v 5:37
Neopírej se o psychické berličky ubožáku    Neděle v 16:28
Bída v EU je následkem amatérismu u elity    Neděle v 13:59
Ano, mocní vymývají mozek bezmocným    Neděle v 11:53
Víš, proč neznáš pravdu o životě?    Neděle v 9:23
Ano, víme jak mít trvale jistoty a výhody    Neděle v 9:04
Ano, dostanete průměrný plat 120 000 Kč    Neděle v 7:38
Z díla se pozná tvůrce, sliby jsou chyby    Neděle v 5:33
K úspěchu se dá přistupovat různě    Sobota v 17:05
Ano, jsi ekonomicky negramotný    Sobota v 15:23
Ano, zavedeme globálně povinnost pracovat zadarmo    Sobota v 11:17
Je třeba zakázat lidem veškeré podnikání    Sobota v 9:31
Pravdu o sobě najdete jenom ve statistice    Sobota v 9:22
Jak nás Stvořitel vyhnal z přírodního ráje    Sobota v 8:33
Ano, móda je zde pro vaše dobro    Pátek v 23:51
Umělá inteligence spustí globální dominový efekt    Pátek v 15:45

2 Jirka Jirka | E-mail | 20. června 2017 v 13:34 | Reagovat

[1]: A ?

3 Honza Honza | Web | 20. června 2017 v 17:03 | Reagovat

[1]: Chápu, že chceš propagovat svůj blog. Ale jsou jiné způsoby... Takže poprvé a naposledy!

4 janakiev janakiev | E-mail | 20. června 2017 v 22:01 | Reagovat

lidem pořad nedochází že je nejvyši čas volit stranu ktera ma v programu nepřijmat za žadnou cenu uzenače a referendum o vystoupění nebo setrvaní v EU a to Babišove ANO není !!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama