Osvobození Československa

8. května 2017 v 11:23 | Honza |  Postřehy
Dnes 8. května si připomínáme konec nejkrvavějšího konfliktu v dějinách lidstva. Den, kdy byla naše vlast osvobozena od nacistické hydry, která se neštítila vyvražďovat celé národy. Právě dnes je tak nutné připomínat, že národ, který zapomene na svou minulost (či je překrucována), je odsouzen ji znovu prožít.


Naši vlast (až na její západní část) osvobodila Rudá armáda. Přesněji především vojska 1. ukrajinského frontu pod velením maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, která se účastnila závěrečného útoku na Berlín a jako první se dostala do Prahy.


Je smutné, že dnes média a politici manipulují s dějinami a tváří se, že osvobození převážné většiny tehdejšího Československa Rudou armádou byla jen jakási trapná nehoda. A vnucují nám, že naše vlast byla osvobozena Američany.

Je smutné, že při každé příležitosti (tedy i v době, kdy si připomínáme osvobození od nacistické okupace) se v médiích šíří protiruské nálady, lži a překrucují se dějiny. A to tak, aby se co nejvíce umenšil podíl tehdejšího Sovětského svazu na osvobození naší země.
Ruský voják je dnes považován za hrdinu nevhodného, který si nezaslouží respekt. Média dnes již nehovoří o osvobození. Mluví jen o konci války. Což vytváří prostor pro ohýbání reality a umožňuje to vyhnout se označení ruského vojáka jako vítěze a osvoboditele.

Opět tak vidíme, místo důstojného připomenutí obětí a odvahy těch, kdož položil život za naši svobodu, nehoráznou ukázku cílené propagandy a překrucování dějin. Pravda se dnes nenosí a mainstream opět zoufale mlčí nebo mystifikuje.

Popírat fakt (nebo tomu podsouvat jiné kontexty), že Rusové osvobodili podstatnou část naší země, může jen absolutní hlupák. Nebo ten, kdo se veze na současné protiruské kampani.

V těchto dnech opět díky ziskuchtivosti a sobeckým zájmům různých elitářů, mocenských skupin a korporativistům hrozí globální konflikt. A pokud si to někdo ve své protiruské hysterické zaslepenosti neuvědomuje, pak bude spoluviníkem případné tragédie, která může mít dopad na celé lidstvo.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jirka jirka | E-mail | 9. května 2017 v 8:46 | Reagovat

Překrucování dějin je vždy odporné....dnes se dovídáme jak nás slavně osvobodila US army...to byla sláva: 15 tisíc mrtvých civilistů, podotýkám čechů, v posledním týdnu války rychle zničili největší podniky a tím srazili průmysl na kolena, zabezpečili klidný průchod válečným zločincům včetně SS, nakradli co se dalo / stačí se podívat teď když jsou zločiny 2. světové promlčeny co se objevuje na amerických burzách/....tedy sláva americkému osvobození Československa, máme být za co vděčni. Jen připomínám dalšího slavného osvoboditele....Anglii, tento náš spojenec v NATO dodnes trvá na plůatnosti Mnichovské dohody. A aby toho nebylo málo, tak průvodce v kryptě kde zemřeli hrdinskou smrtí naši parašutisté tvrdí německým turistům, že je jedná o vrahy Haydricha....to je sláva velitel průzkumného praporu z Prostějova se stydí za možný název jednotky Antropoid ale vůbec mu nevadí symboly SS na přilbách našich hrdinných vývozců demokracie v Afganistánu....máme být na co hrdí...hřbitovy těch co položili za nás životy jsou hanobeny a opomíjeny. Dětem od mateřských škol jsou vymývány mnozky......

2 jirka jirka | E-mail | 9. května 2017 v 8:48 | Reagovat

Jsem nasranej a doufám, že nejsem sám....

4 rosi-spr rosi-spr | 9. května 2017 v 21:40 | Reagovat

je smutné sledovat naše politiky a jejich vyjadřovací schopnosti a to nejen slovně a to i ve skutcích co dobrého přinesly .obyčejní lidé ví o cemž mluvím a ostatní jemi to putna.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama