Komedianti

16. května 2017 v 8:00 | Honza |  Vládní svinstva
Aktuální dění na naší politické scéně začíná (opět) připomínati frašku. A to navíc s nedomyšleným scénářem a režií, které se asi chopil nějaký orangutan.


Jednoho krásného dne, když už to vypadalo na normální jaro, si premiér Sobotka prostě uvědomil, že by měl zahrát taky svůj part. Když už do té doby byl jen na té druhé koleji. A tak se do toho pustil.

A použil k tomu své rozbroje s Andrejem Babišem.

No jistě, Andrej Babiš toho má hodně, co by mu mělo být právem vytknuto. Problémy s nějakým daňovým přiznáním jsou jen taková třešnička na dortu. Jde tu třeba o rozhovor s reportérem MF Dnes Markem Přibilem (jehož nahrávka se objevila na veřejnosti), v němž se domlouvají na článcích o politických konkurentech hnutí ANO, konkrétně o kompromitujících článcích na ministra vnitra Milana Chovance a ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka. Jde tu i o sajrajt, který jíme ve výrobcích koncernu Agrofert (třicetiprocentní podíl masa v salámech, dovozy zbytkového masa na řízky z Německa a kuřat z Polska přebalených a vydávaných za česká a tak podobně). Jde tu o to, že kde podniká, tam likviduje své konkurenty. A to celé si šel pěkně pohlídat do politiky. Aby na něj nikdo nemohl.

Jenže to nějak zbabral.

Nejdříve se vyjádřil, že podá demisi (což bylo i oficiálně oznámeno) a tím i demisi celé vlády. Při cestě na Hrad si to však asi nějak rozmyslel a své prohlášení upravil tak, že sice podá demisi, ale bude to až v polovině května. Nakonec však opět změnil názor a žádal pouze odvolání Andreje Babiše.

Hrad měl však už vše připraveno na demisi, včetně aranžmá a novinářů. O změně názoru premiéra nic nevěděl. A tak když Sobotka přišel a demisi nepodal (podá demisi, možná podá demisi, podá demisi příště, nepodá demisi - nějak se v tom fakt začínám ztrácet), bylo přirozenou reakcí prezidenta Miloše Zemana, že ho v tom nechal vykoupat. Uprostřed Sobotkovy řeči se otočil a odešel ze sálu. Protože když pár měsíců před volbami začnou zhysterizovaní politici vyvolávat krizi, tak se toho jistě nemá zájem účastnit. Miloš Zeman prostě jen udělal to, co si Sobotka zasloužil.

Banda připrděných novinářů (ta probabišovská, prosobotkovská a zbytek různých hujerů) celé situace využila k dalšímu napadání hlavy státu. Protože někdo za to vždycky může, a když je potřeba tak se viník určí. K těmto novinářům se později přidala i politická stoka, která zavětřila příležitost a vesele si notovala (třeba takový Kalousek) s jinak úhlavním nepřítelem.

Takže k čemu to vlastně celé bylo?
Asi takhle:

Halelujá pro Sobotku. Protože je chudák malej ublíženej, kterýmu nikdo nerozumí a nikdo ho nemá rád.
Totální moc pro Babiše. Protože ten nikdy dobrovolně neopustí žádnou mocenskou pozici, kterou dobyl.
No a další dehonestace prezidenta. Protože o nic jiného vlastně ani nešlo. Teda šlo (o čemž si povíme příště), ale vytřískat se z toho musí všechno...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Franta Franta | E-mail | 17. května 2017 v 0:59 | Reagovat

S tím jejich chováním bych je vyflákal z vlády všechny! Místo toho,aby se starali o budoucnost země,se hádají kdo,nakradl víc!Je mi z těch politiků zle,všude je jen honba za prachama a na stát a lid této země se kašle!Kéž by se jednou všichni dostali na uroven normálních lidí,a museli makat!!!! :-(

2 Jan Jan | Web | 17. května 2017 v 16:28 | Reagovat

Já myslím, že to je a ještě bude parádní komedie, pobavilo se mnoho lidí, pobavili jsme půlku Evropy. Národ Švejků se nám neříká neprávem....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama