Ideozločin

24. května 2017 v 8:09 | Honza |  Ze světa
Ideozločin je zločin, jenž může být spáchán nejenom slovy či skutky, ale též myšlením nebo v podobě myšlenky. Toliko asi definice dle románu 1984. Jenže právě toto se pomalu stává skutečností.


Oxfordská univerzita nově radí studentům, jak se chovat, aby náhodou nedošlo k "rasové mikroagresi". Zde bych ještě dodal, že směrnici vydalo Oddělení pro rovnost a odlišnost, jehož samotný název evokuje instituce znázorněné ve výše uvedeném románu George Orwella.

Studenti začínají být obviňováni z myšlenkových zločinů. Z toho že myslí "nesprávně".

Pokud začíná takto prestižní univerzita diktovat, co si má kdo myslet, pak to asi opravdu jde v této společnosti z kopce. Místo podpory svobodného myšlení tu máme diktát korektnosti, účelového lhaní a překrucování skutečnosti. Bez ohledu na slavnou historii je tak dnes Oxford ukázkovým příkladem prkennosti a zpráchnivělou brzdou svobodného smýšlení.

Za chvíli tu budeme mít požadavek na trestání těchto ideozločinů, převýchovné tábory a psycholéčbu.

A jenom tak mimochodem, ve Velké Británii to jistě není konečná. Toto je už druhý díl "Cesty do kytek". První díl byl tzv. těhotný člověk.

Orwell by fakt zíral...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Site Administrator Site Administrator | E-mail | Web | 24. května 2017 v 8:23 | Reagovat

Já bych chtěl…odkud se bere naše pokušení, díky kterému máme deprese, protože nemáme to, co chceme? Zdrojem našeho pokušení je strach o to co milujeme a potřebujeme, stroj nemá strach, a tak nemá ani problémy s tím, že by on něco chtěl, a měl deprese, protože to nemá. Strach stvořil z prachu vše živé a strach má za následek evoluci, díky které se vše vylepšuje tak aby se to zde mělo dobře. Na počátku zde nebyl strach, a tak zde nebyla deprese, s příchodem strachu přišla logicky i deprese, čím více je v nás strachu tím více je v nás i deprese.

Strach to jsou informace o tom, že něco nesmíme, protože je to zakázané, a pokud zákaz překročíme tak budeme potrestáni. Obrazně je strach brzda a odvaha to je plynový pedál, rozum to je volant, tělo to je to auto, které se pohybuje, aby získalo potřebné hodnoty pro svoji existenci. Všimněme si toho, že to co má zde kořeny, to nemá inteligenci, život stromu je jednoduchý, a inteligence je zde tak už zbytečná, stačí zde jenom přirozená pravidla, podle kterých strom funguje. Tím že jsme odešli z teplého klimatu do míst kde je zima, došlo k tomu, že se náš život stal složitým, a tak zde byla potřeba po veliké inteligenci, následkem byl vznik konzumní civilizace, ve které jsou lidi rozdělení podle inteligence a specializace.

Abychom mohli zde něco pochopit, musíme se k tomu dlouhodobě přiblížit a to je veliký problém, když se k něčemu přiblížíme tak se musíme logicky od jiného vzdálit. Je to tak snadné kopírovat cizí myšlenky, a je to velmi těžké mít vlastní hodnotné myšlenky, knihy vznikají z knih, ten kdo přečetl velmi mnoho knih je natolik moudrý, že on může potom psát knihy. Těžké to mají umělečtí fotografové, protože nemohou jako malíři kopírovat populární díla, a musí být originálními tvůrci, proto se většinou bere umělecká fotografie jenom jako řemeslo. Proč je originalita pro lidi velikým problémem se kterým si neumí poradit?

Příčinou je strach z toho, že pokud budou jiní, že se jim budou ostatní smát a budou je brát za hloupé blázny. Všechny kulturní civilizace jsou obrazně pevnosti, které odmítají veliké změny, ten kdo je v pevnosti, chce ven a ten kdo je venku chce dovnitř. Poslední dobou je zde veliký problém s lidmi co mají papíry na hlavu, které získali na vysoké škole, takový člověk ozdobí svoje jméno mnoha tituly, aby on ukázal to, že je veliký blázen, který má na svojí prázdnou hlavu papíry, které certifikují to, že je on do něčeho veliký blázen. Často v televizi vystupují blázni, co mají mnoho papírů na hlavu, naštěstí má televize dálkové ovládání, ještě by to chtělo udělat dálkové ovládání i do konzumní reality abychom mohli vypnout cizí lidi, co se zde do něčeho zbláznili, a chtějí nás nakazit svým bláznovstvím.

2 jirka jirka | E-mail | 24. května 2017 v 9:14 | Reagovat

No můžeme to nazvat ideozločin...já si myslím, že jde o zánik takzvané západní civilizace jako takové...hroutí se jako černá díra do sebe...v rámci pseudohumanismu se netrestá zločin a nesmíme se mu bránit,zveme si k sobě lidskou masu, která má v "popisu práce" naší likvidaci a musíme je vítat s otevřenou náručí. Obezřetnost tady nahrazuje zisk...prodej zbraní právě těm co usilují o náš konec /Saudská Arábie/, oslava krvavých zločinců...viz krvavá madlén nebo obama s nobelovou cenou /schválně píši malá písmena/. Je to stejné jako zkáza starého Říma když stáli barbaři před branami, tak senátoři řešili stavbu soch. Myslím že nevyhnutelně dojde ke střetu, při kterém dojde k zániku morálně a eticky zpozdilé západní civilizace. Co bude pak můžeme jen spekulovat. :-(

3 Veronika Veronika | Web | 25. května 2017 v 16:35 | Reagovat

A k takové civilizaci my právě vzhlížíme. Je to smutný, protože si úplně nemyslím, že ta plná náměstí v 89 chtěla právě "tyto" a podobné hodnoty.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama