Daně a jak na ně

29. května 2017 v 7:24 | Honza |  Vládní svinstva
Když jsem se ve článku Komedianti zmínil o daních ministra financí Andreje Babiše, plánoval jsem, že se na toto téma podívám podrobněji. Aby bylo jasno, kdo nám tu vlastně vládne. Takže jdeme na to.


Když jste ministr financí a navíc miliardář, tak vám nějaká ta "blbovinka" prostě projde. Obyčejný člověk by šel jistě natvrdo sedět, ale Babiše si jen tak někdo nepodá (páč by si ho podal Babiš).

Stát i firmy mohou podle zákona z roku 1993 vydávat korunové dluhopisy, které si může koupit obyčejný občan. Tyto dluhopisy jsou osvobozeny od daně z příjmu, která se pohybuje v řádech haléřů. Jenže, když je někdo miliardář...

Andrej Babiš si nakoupil dluhopisy svého Agrofertu. Za téměř miliardu a půl. A každý rok má tak "vedlejší" příjem v řádech desítek milionů, které nemusí danit. A navíc si Agrofert z vyplacených úroků snižuje základ daně. Takže se tu stát okrádá vlastně dvakrát.

A že by s tím měl někdo něco dělat?

No obecně by si na každého takového nepoctivce došlápla Finanční správa. Ta však spadá pod Babišovo Ministerstvo financí, a ač je tento případ poměrně jasný, nemá zájem nic šetřit.

Praxe vydávání korunových dluhopisů u firem a jejich nakupování podnikateli není neznámá a je využívána. A nikdo tu ani podnikatele neobviňuje. Obecně však může jít o zneužití práva - podnikatelé nepoužívají legální finanční nástroj tak, jak předpokládá příslušný zákon, a hlavním účelem vydávání dluhopisů je získání daňové výhody. Právě tuto o tuto skutečnost by se měla Finanční správa zajímat. V případě Andreje Babiše se však prošetřování blokuje.

Aktuálně čelí Andrej Babiš trestnímu oznámení. Nicméně se, s ohledem na situaci v naší zemi, domnívám, že to nikam (opět) nepovede.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jirka jirka | E-mail | 29. května 2017 v 8:49 | Reagovat

Asi nejsi fanda Babiše Honzo, ale upřímně není těch babišoven nějak moc? Kauza Čapí hnízdo...do ztracena, EU je jeho přítel? Dluhopisy, kdybych měl tolik a věděl, udělám to taky...podle kraďouskova zákona je to legální...víš kdyby to bylo tresné, tak už Babiš bručel dávno na Borech, ale nebručí v tomhle státě kdy policie zavírá na objednávku a státní zástupci i vládu? Nenech se vysmát, trestní odpovědnost tady zřejmě není. A morál? No jako u toho cikána, když karta lepí?....morál u kraďousků, sralbotků, sašenků, zpívajících vadave vadave a dalších a dalších z elity národa českého už dávno zmizel....tak přoč tedy Babiš? No podle mého proto, že tradiční strany včetně komunistů si zvykly stát dojit a dojit a považují to za základ demokracie. Sralbotka má platit 300 mega podle soudu a neplatí, a proč nevyletěl, no proto že morál je jen pro někoho...pro toho kdo krade demokraticky. Nemusí to být názor většiny, ale Honzo je můj. :-)

2 bawor bawor | E-mail | 29. května 2017 v 15:52 | Reagovat

Z vás mluví závist,Babiš je první,který

3 Kamila Kamila | Web | 30. května 2017 v 20:06 | Reagovat

Já tedy Babiše fakt nemusím, ale pokud ho už chtěli odvolat, tak třeba za Čapí hnízdo, tohle bylo trapný divadlo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama