Bohužel

10. května 2017 v 8:08 | Honza |  Ze světa
Celá normálně uvažující Evropa doufala, že v prezidentských volbách ve Francii zvítězí Marine Le Pen (protože by se konečně začalo něco dít). Bohužel však opět zvítězilo srabáctví a prounijní hujeři.


Evropská unie neměla zájem dovolit další volby, které by dopadly jako v USA. A už vůbec neměla zájem dovolit, aby se prezidentem Francie stal někdo, kdo bude chtít tuto zemi vytrhnout Bruselu z jeho spárů.

Při svém projevu k příznivcům shromážděným před Louvrem začal Emmanuel Macron slovy:
"Francie vyhrála!"

Bohužel skutečností je, že Francie prohrála a s ní i celá Evropa. Jen několik hodin po ukončení voleb, kdy měl Macron již vítězství jisté, si "velmi vřele" telefonoval s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a naplánoval brzkou cestu do Berlína. Je totiž známo, že plně souhlasí s její zahraniční politikou a masovým přijímáním imigrantů. Je také známo, že je plně pod vlivem Bruselu, který ho začne již brzy úkolovat.

Je nutné též připomenout, že volba prezidenta byla poznamenána rekordní neúčastí (od roku 1969) a rekordním počtem neplatných nebo poškozených hlasovacích lístků. Podle francouzského tisku (který vidí situaci mnohem střízlivěji, než ten zahraniční) je odpor proti Macronovi velmi vysoký a existují proto důvody, proč lze jeho legitimitu zpochybňovat.

S tím souvisí i jedna další skutečnost, kterou si jen málokdo spojil do širších souvislostí. Zatímco Macronův štáb si až příliš sebevědomě vybral původní sídlo francouzských králů, štáb Marine Le Pen byl v parku ve Vincennes na jihovýchodě Paříže. Ukrytý mezi stromy. Jako by předpokládal volební porážku.

Předpoklad porážky nejspíše vycházel hned ze dvou skutečností. Brusel se postaral, aby Le Pen byla očerňována a dehonestována. A ve Francii čím dál více rozhodují imigranti (nebo další generace přistěhovalců), kteří nemají zájem něco měnit.

Podívejme se na velký nepoměr hlasů. Macron získal 66,06 %, Le Pen 33,94 %. Ten rozdíl je tak velký, že už sám o sobě vyvolává dojem předem posichrovaného výsledku.

Marine Le pen uznala svou porážku. A, jak je zřejmé, její příznivci neprotestují v ulicích, nerabují a nezapalují auta - protože toto je oblíbená kratochvíle jen u levicových radikálů.

Evropa bude dál pokračovat ve své eurokracii. Očekávané zemětřesení, které mohlo pomoci zhroutit skrz naskrz prohnilý systém, se nekoná. Bohužel.

Závěrem tu důrazně varuji před tím, co se může stát u nás. Čekají nás volby parlamentní a poté prezidentské. A protizemanovská úderka již teď brousí zbraně. Protože myšlenka majdanu v naší zemi stále není mrtva.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 10. května 2017 v 20:37 | Reagovat

Evropa je v rozkladu a nemůžou za to syrečky..... kradousek se paktuje s komunisty.... neuvěřitelné.... ještě bude sranda.

2 Franta Franta | E-mail | 12. května 2017 v 23:52 | Reagovat

Tady v Evropě už to nikdo nezachrání,ti mafiáni si to pohlídají i nekalými praktikami,s lidmi to nepohne,protože je to zatím v klidu,ale jen zdánlivě! Blaničtí rytíři,je nejvyšší čas zasáhnout! :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama