Bitcoin na vzestupu

22. května 2017 v 7:59 | Honza |  Bitcoiner
Už je to nějaká doba, co jsem zde psal o kryptoměnách (naposledy při přesunutí textů z neaktivního blogu Bitcoiner). Nyní však došlo k několika událostem, díky nimž vám budu opět a více přinášet články o (převážně) bitcoinu. A to zejména proto, že se bitcoin (i přes odpor některých vlád a zejména bankovních institucí) stává víc a víc populární.


Samotná popularita a jeho stále větší používání k běžnému placení výrobků a služeb pomohla této kybernetické měně k vzestupu na cenu k hranici 2000 USD za 1 BTC. Tedy více, než je aktuální cena zlata za trojskou unci (cca 1250 USD).


Ač je stále zlato propagováno jako nejvýhodnější investice, je více než zřejmé, že BTC se stává silným soupeřem. Vzhledem k stabilizaci měny a jejímu dalšímu rozšiřování se očekává, že její cena ještě poroste a jelikož je stále více akceptována, jako alternativní měna (například v Japonsku byl BTC postaven na roveň fiat měny), bude i více používána. Na tomto webu je možno najít všechny obchodníky, kteří v naší zemi BTC akceptují.

Aktuálně je BTC stále vysoce volatilní (prudké změny ceny) investiční příležitostí a investice mohou být velmi rizikové.

I přes počáteční problémy a účelové dehonestující kampaně, které měly vždy jeden a týž zdroj (banky a vlády), se však bitcoinu daří a v současné době dochází k nebývalým investicím do modernizace celé infrastruktury, která zajistí budoucí propojení světa kyberměn se vším ostatním.

Je potřeba si uvědomit, že různí regulátoři a bankovní dozorci, nemají nad infrastrukturou BTC moc a nemohou ji ovládat. To je (vzhledem k tomu, jak to ve světě v poslední době vypadá) hlavním důvodem, proč doporučuji se o bitcoiny zajímat. Veškeré naše platby v běžné (fiat) měně jsou monitorovány a přes různé systémy (jako je nově třeba EET) zaznamenávány. Takováto kontrola u BTC však není možná a bitcoin je tak (mimo jiné) jednou z posledních možností, jak si uhájit vlastní soukromí a anonymitu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adam Adam | Web | 5. června 2017 v 12:07 | Reagovat

Je to neuvěřitelný vývoj. Rostoucí popularita a hodnota ale přitahuje i chuť vše regulovat.

2 Tomáš Tomáš | Web | 23. ledna 2018 v 21:44 | Reagovat

Bitcoin je super už to taky těžím, vše jsem našel tady http://www.bitcoincloud.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama