Neusnete hrůzou

7. dubna 2017 v 7:58 | Honza |  Postřehy
Před několika měsíci se objevilo varování bývalého viceprezidenta Červeného kříže Pavla Lebedy. Ten zveřejnil fakta o tom, že díky politice EU jsou porušovány základní zákonem dané principy veřejného zdraví a ochrany obyvatel. S imigranty totiž nepřichází jen bezpečnostní hrozby. Přichází i exotické choroby (případně choroby, které jsou v Evropě jen minimálně mezi původní populací rozšířeny).


Toto varování poněkud zapadlo a většinová média se jím nezabývala. Případně bylo odbyto prohlášením, že k nám přeci jezdí miliony turistů a nic se neděje.

Jenže každému (alespoň trošku) logicky uvažujícímu člověku je jasné, že ti turisté do Evropy povětšinou nejezdí ze zemí, z nichž pocházejí imigranti. Jsou to země, kde je výskyt závažných onemocnění tak velký, že by mnoho lidí, seznámených s informacemi od specialistů na cestovní či tropickou medicínu, neusnulo hrůzou.

Nekontrolovatelná migrace, při níž nebyla drtivá většina imigrantů ztotožněna a řádně vyšetřena, znamená tak mimořádnou epidemiologickou hrozbu pro obyvatele Evropy. Právě ono důsledné ztotožnění (z důvodu bezpečnostních hrozeb) a vyloučení (RTG plic, sérologické, bakteriologické, parazitologické vyšetření) infekčního onemocnění by mělo být nepřekročitelnou podmínkou pro vstup na území států EU.

Vzhledem k jiné (horší) civilizační úrovni a nízkým hygienickým návykům a současně spolu i s horou odpadků a fekálií si Evropa zadělala na pěkný průser (a to doslova). Jelikož právě fekálně přenosné infekce jsou metlou v zemích s muslimským obyvatelstvem.

A jaké že jsou rizikové země? Pákistán, Afghánistán, Sýrie a země subsaharské Afriky.

A o jaké nemoci jde? Namátkou HIV, TBC, syfilis, salmonelóza, enterobakterióza, hepatitida, malárie, parazitická onemocnění (o nichž převážná většina evropských lékařů jen někde četla), černý kašel, dětská obrna a spousta dalších.

Namátkou se můžeme podívat na africkou specialitu, která se díky čím dál větší oblíbenosti "vyhlídkové" plavby přes Středozemní moře, může stát velkým problémem. Je jím vir HIV. V Africe žije 16,5 % obyvatel Země, ale současně je jich celých 67 % HIV pozitivních. K tomu přidejme fakt, že největším zabijákem lidí s HIV je TBC, kteří díky podlomené imunitě nedokážou nemoci vzdorovat. TBC je též specialitou (kromě tradičně promořených muslimských zemí) Afriky.

A abych zde předešel spekulacím - nejde mi o nějaké strašení. Jde o fakta, jejichž přehlížení či bagatelizování se nám může jednou hodně vymstít.

Zde bych připomenul nedávno zveřejněnou studii bezpečnostních složek, která hovoří o riziku rozšiřování infekčních chorob formou teroristického útoku. Teroristé nakažení nějakou vysoce nakažlivou chorobou ji mohou úmyslně rozšiřovat mezi populací.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama