Koho chleba jíš...

11. dubna 2017 v 9:38 | Honza |  Britské listy
... toho píseň zpívej.

Nu a u pisálků z Britských listů (Čulík, Kartous a další) to platí dvojnásob.


Je stále zřejmějším faktem, že BL považují většinovou část populace naší země za nevzdělané, hloupé, rasistické (například prohlášení - "rasismus se v ČR stal naprosto přirozenou součástí postojů většiny, bez ohledu na sociální status") či xenofobní stádo, které by se prý raději nemělo vůbec nijak veřejně projevovat a mělo by všechna důležitější rozhodnutí nechávat na tzv. elitách. Protože právě ty elity mají vědět všechno nejlíp a jednat v našem nejlepším zájmu.

Čulíkovci se velmi výrazně vymezují proti těm, kdo má jiný názor, než proimigrační a všechny pochyby a obavy z bezpečnostních rizik považují za vyjádření extremistického postoje. Současně výrazně podporují názory elitářů a takových politiků, kteří jsou velkou měrou odpovědni za problémy nejen v Evropě, ale i ve světě.

Postoj BL je vlastně i shodný s postojem tzv. elit, které obyčejné občanstvo považují za chátru a často i poddané, které je nutno ovládat a ždímat až na kost.

A aby náhodou nedošlo k omylu, tak se jen občas vytvoří dojem, že ty elity mají (občas) své chyby, ale jejich "přínos" tyto chyby převažuje. Což je jasnou ukázkou záměrného vynechávání faktů. Takže takové ty "elity" jako je třeba často zmiňovaný Obama, sice vyvolával se svou administrativou konflikty po celém světě, ale pěkně a sladce žvanil. A jeho žvanění je podle Čulíkovců důležitější, než zničené země.

Myslím, že každý rozumný člověk ví, že nepotřebuje nějakou tu tzv. "elitu", která mu bude vykládat nějaké ty bláboly a přesvědčovat o jeho jediné správné pravdě. Každý rozumný člověk si svůj názor dokáže udělat sám na základě toho, co zná a zažívá.

Nepotřebujeme tzv. elity a ani Čulíkovce, kteří nám vnucují myšlenku, že jen ty elity by měly rozhodovat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Iveta Pelikánová Iveta Pelikánová | 11. dubna 2017 v 11:40 | Reagovat

Dobře napsané a bohužel i pravdivé.

2 rosi-spr rosi-spr | 11. dubna 2017 v 12:42 | Reagovat

Přemýšlel jsem o tom mockrát.a vychází mě to tak že i komunisti byli lepší než současný systém

3 Carlos652 Carlos652 | 11. dubna 2017 v 18:15 | Reagovat

Někdy mám pocit, že euforie 90. let vzala za své rozpadem ČSFR a od té doby se jen propadáme do stále hlubších ekonomických i morálních sraček. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama