Jaké je riziko teroristických útoků v Evropě?

3. dubna 2017 v 7:45 | Honza |  Svinstva z EU
Jedním slovem - obrovské. Ale trochu si to v tomto článku rozebereme. Aby každý viděl, že vůbec nepřeháním.


Teroristické útoky v Evropě páchají v posledních letech téměř výhradně islamisté. Různé evropské revoluční či separatistické organizace (ETA, IRA...) jsou již dnes neaktivní a jejich činnost je téměř nulová. Vzhledem k těmto skutečnostem lze říci, že muslimská komunita představuje dnes nejvýraznější bezpečnostní riziko.

V Evropě žije více než 54 milionů muslimů, kteří se soustřeďují především do tzv. no-go zón, jejichž vznik evropské vlády trestuhodně akceptovaly. Jde o uzavřené komunity, kde takřka neplatí zákony vlastních zemí a většina tamních obyvatel se nikdy nedokázala integrovat do společnosti.

Většinou se jedná o potomky původních přistěhovalců z období po druhé světové válce, a jejichž duchovním a kulturním centrem je mešita. Ta se v posledních letech stává i centrem islamistických verbířů, kteří využívají neutěšeného stavu těchto společenství a nabízejí tak vítanou změnu. Radikalizace muslimů se zde děje za vědomí tajných služeb a bezpečnostních složek. Ty však nemohou téměř nic dělat, jelikož je vládní politika omezuje.

Právě tyto skutečnosti teroristům nahrávají. Mají vybudované bezpečné zázemí a jejich možnosti Evropa dlouho podceňovala. To je také jedním z hlavních důvodů, proč byly doposud provedené útoky "úspěšné" a proč jejich strůjce bezpečnostní složky neměli šanci zadržet (zlikvidovat) v době jejich plánování.

Četné evropské státy úplně ztratily kontrolu nad muslimskou komunitou a nemají žádný přehled o tom, kdo do jejich zemí cestuje nebo se dostal ukrytý mezi imigranty.

Politici zcela selhali při posuzování možných rizik a v jakési pseudohumanistické víře umožnili, že občané evropských států jsou dnes ohroženi. Názorným příkladem je absolutní nepřipravenost na možné útoky na tzv. měkké cíle (nákupní centra, nádraží, kulturní akce...).

Díky multikulturním snahám se účelově přehlíží mnoho faktů, které by nás měly varovat.

Muslimové se řídí povětšinou fatwami (nezajímají je zákony a pravidla evropských zemí) a například podle fatwy egyptského imána mají dovoleno "jít do Evropy a nábožensky ji ovládnout". Jejich integrace do naší společnosti je nemožná. Jejich Korán a především právo šaría (které též upřednostňují) jim nařizují nenávidět nemuslimy a budou tak neustále v rozporu s "nevěřícími".

Bezpečnostní experti čím dál více varují, že otevřená náruč Evropy se nám brzy vymstí. Otevřeně (především ti z Izraele, kteří s islámským terorismem mají dlouholeté zkušenosti) uvádějí, že Evropa je ve válce s islámem. Kdyby se Izrael choval k muslimům jako Evropa, tak by již dávno neexistoval.

Dle Pew Research Center sympatizuje 15 - 20 procent muslimů s Al Kaidou (na světě dnes je cca 2,2 miliardy a každý rok jich přibývá cca 37 milionů). Spočítejte si to...

A přidáme další fakta:

Podle muslimských duchovních je v pořádku, když muslim pobírá sociální dávky - bere totiž peníze nevěřícím (džizja). Ve Velké Británii tak je dlouhodobě na sociálních dávkách 24 procent muslimů (z nově příchozích pak 84 procent).

Dle muslimského média Five Pillars (pět pilířů islámu) schvaluje 69 procent muslimů vraždu ze cti a 91 procent muslimů džihád.

Evropské státy se snaží tajit obrovskou míru kriminality (viz například situace ve Švédsku) a například ve Walesu z 1600 imigrantů spáchalo 900 nějaký zločin.

Ve Francii podporuje 72 procent muslimů zavedení práva šaría.

A tak bych mohl ještě dlouho pokračovat...

Je zřejmé, že Evropa čelí velkému ohrožení. Střet rozdílných pohledů, názorů a ideologií nikdy nemůže skončit dobře. A jelikož je Evropa za slabocha, vnímají nás islamisté jako snadný cíl.

Bohužel dnes je každý, kdo poukazuje na tato fakta označován za xenofoba či rasistu a Jan Čulík z Britských listů už nad ním šermuje paragrafy. Jenže zde by bylo odpovědné říci, že by se bezpečnostní složky měli spíše (než na potírání názorů, které vycházejí z faktů a reálného ohrožení) zaměřit na potírání radikálních postojů islamistů, jejichž šíření by mělo být dle trestních předpisů kvalifikováno jako trestný čin s extremistickým podtextem.

Teroristický útok v Evropě může proběhnout kdekoliv a kdykoliv. Protože Evropa umožnila, že k nám teroristé přicházejí.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 3. dubna 2017 v 13:41 | Reagovat

Dovolím si nesouhlasit, nebezpečí nehrozí od muslimů.... Nebezpečí hrozí od EU!!!! Přední politici EU, naše Sobotky nevyjímaje prohlašují, že na terorismus si musíme zvyknout a v tom je opravdové nebezpečí....!!!!!! EU nás nechrání, nutí nás v terorismu žít!!!!!! Je to totiž účinné opatření jak držet masy zkrátka. Sebrat zbraně a utáhnout opasky. Do hlav napumpovat hypotéky, slabomyslné šou, povolit drogy. Takové občany EU potřebuje víme???? :-)

2 Lukas Lukas | Web | 3. dubna 2017 v 14:59 | Reagovat

aby se EU zbavila rizika, musela by se zbavit v prvé řadě takzvaně "dobré vůle" k přistěhovalcům (do té doby se nedá kalkulovat s ničím dalším)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama