Pořiďte si zbraň

19. března 2017 v 8:15 | Honza |  Preppers
"Puška na stěně dělníkova bytu nebo farmářovy chaty je symbolem demokracie."
George Orwell


Musíme si přiznat, že naši bezpečnost v případě problémů sotva ochrání ozbrojené složky. Když se něco stane, tak přicválají až, když je po všem. A pokud by se naše země dostala do problémů (válečný konflikt nebo mohutné nepokoje), pak se pomoci zcela jistě nedočkáme.

Jediným řešením je pořídit si zbraň a naučit se s ní pořádně zacházet (což je ostatně i podmínkou toho pořízení).

Je několik možností. Zbraň, na kterou je třeba zbrojní průkaz (zbraně kategorie B a C) a pak zbraň na kterou je podmínkou mít alespoň 18 let (zbraně kategorie D). Více doporučuji k seznámení prostudovat zákon o střelných zbraních a střelivu.

Mnozí politici se nám dnes snaží namluvit, že zbraně podněcují zločinnost, avšak statistiky hovoří zcela jasně. Pomocí legálně držených zbraní se provádí minimum trestných činů (oproti zbraním, které jsou drženy nelegálně). Je tedy zřejmé, že politici se spíše bojí ozbrojených občanů. Protože je nemohou ovládat. Navíc na omezování držení zbraní mají patent především totalitní režimy.

Každý člověk by měl právo a možnost se sám bránit. S tím souhlasí i bezpečnostní experti a dokonce i ministr vnitra Milan Chovanec, který nedávno pouvažoval o rozšíření práva lidí použít legálně drženou zbraň proti teroristům. Realita ukazuje, že si ozbrojená společnost dokáže uhájit své bezpečí. Bohužel v našich luzích a hájích na to moc lidí není připraveno (na rozdíl například od Izraele, který se v tomto často dává jako příklad - ten je navíc v naprosto jiné situaci).

Bývalý policejní inspektor Pavel Černý k tomu uvedl, že by legálně ozbrojený občan měl mít větší zodpovědnost za ochranu nejen sebe a své rodiny, ale i celé společnosti. Černý dlouhodobě uvádí, že se lidé proti útočníkům musí bránit sami.

Musíme si přiznat drsnou realitu - v případě útoku na tzv. měkký cíl jsou možnosti ozbrojených složek omezené a nedokážou včas reagovat. V případě aktivní a včasné obrany se však výrazně snižuje pravděpodobnost úspěšného dokončení útoku. Bezpečnostní složky nemohou být vždy všude, a proto je nutné myslet na vlastní obranu.

V polovině března schválila EU návrh směrnice, díky níž bude zpřísněna kontrola nad střelnými zbraněmi. Jde o faktické pozvolné odzbrojení evropského obyvatelstva a tím i o omezení možnosti se efektivně bránit. Zde bych i uvedl zřejmou symboliku - ke schválení návrhu směrnice došlo v předvečer 15. března - tedy dne, kdy nacistické Německo obsadilo Československo.

EU chce s teroristy bojovat tak, že omezí právo na legální držení zbraní. Což je naprosto nelogické - terorista rozhodně nebude řešit zbrojní průkaz. Směrnice nás tedy nejen neochrání, ale také ještě zhorší bezpečnostní situaci v Evropě.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 19. března 2017 v 9:52 | Reagovat

Cinkání klíči nám kromě pochybné svobody přineslo obrovský nárůst kriminality,drogy už od základních škol a hlavně vědomí pachatelů o beztrestnosti. Za vraždu minimální tresty, krásný život v kriminále a hlavně i vrazi a zloději mají svá lidská práva. Oběti žádná práva nemají a nesmí se ani branit aby nedej bože  pachateli neublížili.to je demokracie.

2 janakiev janakiev | E-mail | 19. března 2017 v 12:19 | Reagovat

kriplovy se zbraní v ruce se muže postavit jenom slušní člověk se zbraní v ruce-nic mezi tím není!

3 Lukas Lukas | Web | 21. března 2017 v 13:16 | Reagovat

nebo si ty zbraně vyrobte (tajně) - existují amatérské nápady přeci ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama