Francouzské reálie

21. března 2017 v 8:26 | Honza |  Ze světa
Tak jo... A zase je to tady... A ono se vlastně ani nic jiného čekat nedalo.


Ve Francii se stále něco děje. Aktuálně dne 18. března nejdříve někdo v Garges-lès-Gonesse severně od Paříže střílel na tři policisty. Jednoho z nich postřelil. A poté ta samá osoba přepadla vojenskou hlídku v hale jižního terminálu na letišti Orly zbraň. S cílem vzít vojačce zbraň. Použil ji i jako živý štít. Kolegové vojačky jej na místě zneškodnili.

Útočník byl identifikován jako Ziyed Ben Belgacem, 39letý občan Francie, jehož rodiče pocházejí z Tuniska. Při útoku na letišti křičel:
"Jsem tu, abych zemřel ve jménu Alláha. V každém případě tady budou umírat lidé."

Belgacem měl bohatou kriminální minulost a byl znám jako zradikalizovaný islamista. Byl dokonce jedním z podezřelých po útocích v Paříži roku 2015, kdy jeho byt prohledávala policie.

Jde o další příklad toho, jak verbíři Islámského státu cílí na druhé či třetí generace přistěhovalců a snaží se z nich vytvořit vojáky džihádu. Příklad toho, že si Evropa nemůže být jista vůbec ničím.

Zajímavostí je, jak se média snaží celou událost postupně bagatelizovat. Dle Novinek.cz se již den po útoku mělo spíše jednat (podle tvrzení otce útočníka) jen o alkoholika a feťáka, kterému prostě jen přeskočilo.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama