Až začne jaro

30. března 2017 v 8:08 | Honza |  Ze světa
Některá média (například mé neoblíbené Britské listy) se nám snaží namluvit, že příliv imigrantů opadá a že se jich do Evropy už větší množství nechystá. Jenže opět je to lež jako věž.


Je logické, že v průběhu zimního období těžko někdo, kdo v životě neviděl sníh, bude mít zájem někde mrznout. To dokazují i slova maltského premiéra, který na začátku roku varoval lídry EU, že Evropa se má na co "těšit".

Joseph Muscat uvedl, že imigrační vlna může dosáhnout dosud netušených (rekordních) výšek. Malta, která je na tranzitní cestě z Afriky do Itálie (jde o jakousi přestupní stanici imigrantů), čelí obrovskému náporu imigrantů již několik let. Většinou jde o chudé a nevzdělané lidi ze subsaharské Afriky, kteří pak dále pokračují přes Itálii do dalších evropských států.

Je pravdou, že v roce 2016 přišlo do Evropy méně uprchlíků, než v roce 2015 - v roce 2015 1,8 milionu a v roce 2016 504 tisíc. Je také pravdou, že to nastalo především díky uzavření tzv. balkánské cesty (po dohodě EU a Turecka).

Centrální středomořská cesta, která vede do Itálie tak dnes představuje volný koridor pro další masu imigrantů.

Nárůst počtu imigrantů s příchodem teplejšího počasí potvrzuje aktuální situace. Do Řecka jich nyní přichází 10x více, než tomu bylo na začátku března. Obdobná situace je i v Itálii a rozhodně to nevypadá tak, jak se nám média snaží namluvit (například zde).
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 31. března 2017 v 16:08 | Reagovat

Jaro? Zamysleme se nad něčím jiným! V Plzni staví pomník díky americe.....za patnáct tisíc zavražděných civilistů prý omylem a zničenou infrastrukturu aby fungoval marschaluv plán......díky ameriko!!!!!!!  A honem rozkopat pomníky padlých rudoarmejcu...evidentní podpora fašismu z EU......to je potřeba taky vidět víme???

2 Honza Honza | Web | 31. března 2017 v 17:20 | Reagovat

[1]: Však vidím... Viz článek Převrácení hodnot, který je první z řady o tomto tématu... Je potřeba informovat však i o ostatních věcech...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama