Arogance moci

13. března 2017 v 7:48 | Honza |  Vládní svinstva
Máme zde nový příklad toho, jak na nás politici pohlížejí. A je to doslova ryzí příklad arogance moci.


Každou chvíli se ve vládních kruzích urodí myšlenka, jak ještě lépe a efektivněji kontrolovat národ, jeho výdaje, příjmy, to čím topí, co si myslí a tak podobně. Ale když přijde na kontrolu politiků, tak to se většinou smete ze stolu.

Nově jde o zákon o registru smluv. Tento zákon vstoupil v platnost 1. července 2016 a v registru tak musí být zveřejňovány všechny soukromoprávní smlouvy a smlouvy o poskytnutí dotace v případě, že splňují podmínku (smlouva nad 50 tisíc korun) pro zveřejnění.

Díky pozměňovacímu návrhu poslanců však byl zákon doslova vykostěn a registr smluv tak ztratil svůj smysl. Přesně 80 ze 159 poslanců (tedy přesně tolik, aby návrh prošel) rozhodlo, že smlouvy již nebudou muset zveřejňovat státní a městské firmy. Politici (například z ČSSD), kteří před volbami slibovali, že se zasadí o protikorupční opatření, najednou obrací a všechna tato opatření sabotují či rovnou ruší.

Zákon o registru smluv byl jediným zákonem, který zabraňoval plýtvání veřejnými prostředky. A tímto krokem bylo zabráněno lidem sledovat, jak stát hospodaří.

Je jasné, že díky tomuto zákonu přišlo několik poslanců, lobbistů a politických stran o slušné penízky navíc, které se vždy dají v utajených smlouvách za něco schovat. Takže tam, kde se dříve nejvíce kradlo a tunelovalo, se opět bude moci zase krást a tunelovat.

Takže v praxi to bude vypadat tak, že stát bude během pár vteřin vědět, v jaké hospodě jsem si koupil pivo, ale já nebudu vědět, že nějaký státní podnik sepsal smlouvu na mnohonásobně předraženou službu, kterou my zaplatíme ze svých daní.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rosi rosi | E-mail | 13. března 2017 v 15:48 | Reagovat

ano, jsme tam kde nás chtějí mít .....aby nám zbylo co nejméně možností a sil na vzdor.

2 Pravda Zvítězí Pravda Zvítězí | E-mail | Web | 23. dubna 2017 v 1:00 | Reagovat

Možná Vás bude zajímat situace kolem vedení vn a vvn v ČR. Po šesti letech soudů s ČEZem jsem se rozhodl tento skandál, který rozsáhle přímo ohrožuje veřejnost v ČR zveřejnit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama