Ustoupit nelze

9. února 2017 v 8:26 | Honza |  Postřehy
Už ani o centimetr.

V půlce loňského listopadu jsem zde psal o studentce původem ze Somálska, která "byla odejita" ze střední zdravotní školy v Praze. Uběhl nějaký ten měsíc a máme tu nové (a ještě zajímavější) informace.


Ono to totiž podle ředitelky Ivany Kohoutové, která byla popotahována po soudech z důvodu údajné diskriminace, bylo trošku jinak, než nám média sdělovala.

Somálka (chovajíc se navíc naprosto nevhodně) při nástupu do školy nedodala doklad o tom, že měla ukončenou základní školní docházku. Když si ji ředitelka v další den (náhradním termínu dodání dokladu) pozvala do ředitelny, donesla nakonec formulář pro ukončení studia (zjevně někým předvyplněný). Z důvodu náboženské diskriminace - že nemohla nosit hidžáb.

Podle Kohoutové to byl jasně naplánovaný scénář (s právníky a neziskovkami), který měl vyvolat politickou kauzu, že se na školách nesmí nosit náboženské symboly. Jasným důkazem tohoto scénáře je i postup veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové, která neřešila zákonem dané doklady a kauzu intenzivně rozdmýchávala. Právě Šabatová totiž vnesla do celého případu zákaz nošení pokrývek hlavy a napasovala na tento školní předpis příslušné paragrafy antidiskriminačního zákona.

Zástupci iniciativy Islám v ČR nechceme, kteří soud sledovali k tomu poznamenali:
"Všechny etnobyznys a neomarxistické struktury vzorně spolupracují, aby si rozšířily pole působnosti a získaly nové možnosti, jak šikanovat a diktovat lidem svoje představy o světě. Tlak na soud bude obrovský, umění mediálně vydírat a manipulovat mají tihle lidé zmáknuté dokonale!"
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 vavrjan vavrjan | E-mail | 9. února 2017 v 10:10 | Reagovat

Šabatovou na pranýř. Je to pipina punčochatá :-D

2 Majka Majka | Web | 10. února 2017 v 18:26 | Reagovat

Těch pipin v tom příběhu figuruje více, tedy, paní ředitelku tím, samozřejmě, nemyslím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama