Přípravy na válku?

5. února 2017 v 7:07 | Honza |  Ze světa
Není to tak dávno, co nám média přinesla informaci, že přes území České republiky budou přelétat americké špionážní drony Global Hawk. Naše vláda to v tichosti schválila a drony v našem vzdušném prostoru létají od začátku roku do Pobaltí a až na hranice s Ruskem. Tyto přelety souvisely s plánem NATO (pardon - s plánem USA) rozmístit u ruských hranic větší počet vojáků a techniky.


Před několika dny došlo k přesunu amerických vojáků a těžké techniky do Polska. Celkově bude toto brigádní uskupení čítat 3500 vojáků, 400 pásových a 900 kolových vozidel. Část sil se má přemístit do Pobaltí, Bulharska a Rumunska.

K tomu bych ještě rád poznamenal, že Poláci (snad ne úplně všichni) to mají v hlavinkách v poslední době celkem hodně převráceno a jejich protiruská agresivita ukazuje, že výplach funguje. Oni jsou totiž úplně natěšení z toho, že tam ty americké vojáky mají a polský prezident Andrzej Duda spolu s ministrem obrany Antonim Macierewiczem se při vítání v Zaháni neudrželi v proslovu:
"Americké a polské síly ruku v ruce odrazí každého nepřítele",
"Bůh žehnej americkým vojákům".

Ach jo...

Ač je toto brigádní uskupení co do počtu malé (oproti síle, která by proti němu mohla být ze strany Ruska nasazena), lze oprávněně předpokládat, že existuje dopodrobna sestavený plán, jak využít jeho potenciálu k rozehrání dalšího světového konfliktu.

Informace o plánu na rozmístění většího počtu amerických vojáků a vojenské techniky u východních hranic NATO se objevila již v polovině roku 2015. Tedy ve stejné době, kdy si Pentagon uvědomil, že sankce na Putina prostě neplatí a bude nejspíše nutné uvažovat o použití síly.

Ve stejné době totiž uvedl generál Joseph Dunford (Obamou nominovaný na nového předsedu amerického sboru náčelníků štábů) během slyšení v Senátu USA, že Rusko představuje největší hrozbu pro bezpečnost Spojených států.

Tyto informace byly záměrně podávány tak, aby bylo Rusko tím agresorem a NATO tím ohroženým. A to ač Vladimir Putin (opět ve stejné době) prohlásil, že si válku může přát jen naprostý šílenec. A současně obvinil USA, že obavy z Ruska podporují proto, že potřebují obraz nepřítele, aby tím mohly podpořit své ambice na zachování vedoucího postavení ve světě. A zároveň i poukázal na fakt, že Rusko nemá téměř žádné vojenské základny ve světě - kromě několika v podstatě nefunkčních pozůstatků z dob Sovětského svazu. Oproti USA, které mají základny téměř všude.

Od poloviny roku 2015 se též stupňuje aktivita médií, které stále více hovoří o ruské propagandě a nutnosti boje proti ní. V naší zemi vznikají seznamy tzv. proruských webů a začíná hon na všechny "jinověrce". Za proruský názor (propagandu) se označuje každý, který není v souladu s oficiální "pravdou". A zejména v pobaltských zemích se můžeme setkat s tím, že tam jsou stíháni lidé, kteří s protiruskou rétorikou nesouhlasí.

Obecně se události z jara a léta roku 2015 v mnohém podobaly událostem během tzv. studené války, kdy se obě mocnosti navzájem obviňovaly a poměřovaly.

Vážnost situace dokazuje i nedávná událost. Dne 22. ledna havaroval v Polsku kamion americké armády, z něhož se vysypala munice do tanku M1 Abrams. Podle médií byla většina munice prý cvičná. Jenže co potom ta rychlá reakce ženistů a ujištění místních hasičů, že žádné nebezpeční nehrozí (protože v okolí nejsou žádné budovy)?

Americké jednotky se přemisťují k východní hranici NATO z důvodu posílení jeho východního křídla (nebudou tam však lovit skautské bobříky či venerické choroby - jak píše Martin Koller). A jelikož (vzhledem k jejich počtu) nejsou schopni zastavit případný útok, pak lze předpokládat, že jsou připraveni plnit úkoly, které velmi dobře známe - operace pod falešnou vlajkou, provokace a záměrné eskalování situace. Ono je jaksi každému (normálně uvažujícímu) jasné, že Rusko by útokem na pobaltské země nic nezískalo a byl by to hodně nelogický tah.

Konflikt mocností by byl zcela jistě jaderný. Rusko by na výběr moc nemělo, jelikož je vojensky (ač v poslední době hodně modernizuje) oproti NATO v nevýhodě. K odražení útoku bude muset použít nejsilnější možné prostředky. Na zničení amerických protiraketových systémů a infrastruktury NATO. Což by logicky vedlo k obrovským ztrátám na životech u civilního obyvatelstva v zemích, kde se americké síly rozlézají.

Současná jaderná bezpečnost je založena především na strachu z následků. Jenže
nenávistná mediální kampaň nás každý den přesvědčuje, že válka je vlastně nutná a v podstatě za dveřmi.

Tady bych rád připomenul, že Spojené státy mají ve zvyku útočit na vše, bez ohledu na civilní obyvatelstvo. Studie velitelství strategického letectva z roku 1959 uvádí:
"V případě války je misí strategických vzdušných sil vést globální strategickou vzdušnou válku na podporu národních a vojenských cílů USA s využitím jaderných zbraní."
V případě konfliktu s tehdejším Sovětským svazem a jeho satelity se mělo jaderné bombardování takticky zaměřit na klíčová města i s jejich civilním obyvatelstvem, což by bylo i tehdy v rozporu s mezinárodním právem. Šlo o plán systematického zničení městských a průmyslových cílů.

Troufám si tvrdit, že podobná strategie je platná doposud. A takováto válka by vedla k totálnímu zničení (téměř totálnímu zničení) života na planetě. Pokud tedy někdo dnes volá po válce, a nebo říká, že je nutná, pak by měl být exemplárně odsouzen.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Janakiev Janakiev | E-mail | 5. února 2017 v 8:57 | Reagovat

pořad v hlouby duši doufam že strach vyhraje nad šilenstvy a sebevraždou

2 franta franta | E-mail | 5. února 2017 v 11:12 | Reagovat

ta americká paka prostě nepřestanou provokovat!

3 Lukas Lukas | Web | 5. února 2017 v 13:21 | Reagovat

dobrý den, bylo by lepší, kdyby se všechny velké mocnosti světa domluvili na neutralizování svých sil, čímž mám vlastně  na mysli vyrovnání všech vojenských sil (aby si nemuseli i nadále takzvaně ukazovat "svaly", podezřívat se či dokazovat světu něco a podobně a podobně)

4 Jirka Jirka | E-mail | 5. února 2017 v 13:24 | Reagovat

Prvním krokem by mělo být vystoupení že zločinecké organizace NATO. Potom zveřejnění činnosti české armády v Afghánistánu a Iráku společně se zahájením trestního stíhání případných válečných zločinů. Tihle žoldáci tam rozhodně nebojovali za svou vlast.

5 Majka Majka | Web | 6. února 2017 v 17:38 | Reagovat

Já nevěřím, že se tak stane. Obama sice válčil neustále, ale snad Trump opravdu udělá ony vstřícné kroky směrem k Rusku.

6 Jojo Jojo | 6. února 2017 v 20:15 | Reagovat

Ať kouká Rusko začít přizpůsobovat svojí politiku USA, a ať vstoupí do NATO a EU, ať vrátí Krym, a nebude žádná válka nemusí být. Za všechno může a vždycky mohlo jedině Rusko. Rusko je říše zla.

7 maldor maldor | 6. února 2017 v 22:54 | Reagovat

Absolvent povinného vojenského výcviku v Armádním uměleckém souboru M. Stropnický už plánuje, jak bude posílat naše vojáky pod kuratelou Kanady cvičit do Pobaltí.  A s dalšími státy V4 chtějí 2019 vytvořit „Battlegroup“. Jen nenapsali za jakým účelem to všechno. :)

8 Jirka Jirka | E-mail | 7. února 2017 v 13:52 | Reagovat

[6]:A proč? Abychom se mohli podělit o jejich zdroje? Omyl žádné dělení by nebylo, sluhové dostávají jen almužnu. Stejně jako když se cinkalo a skutek utek. A zajímalo by mě, když je Rusko říše zla, kde je říše dobra. Honem bych se tam vydal, abych tam byl dřív než Somálci..... :-D

9 Jojo Jojo | 7. února 2017 v 17:52 | Reagovat

[8]: Jakákoli země západně od Ruska!!

10 Jirka Jirka | E-mail | 7. února 2017 v 19:20 | Reagovat

[9]:I USA? Ale tam teď vládnou trampové a ti prý nejsou hodní. Dokonce prý odmítají hodné imigranty a nesouhlasí se společnými záchody..... já opravdu nevím... O_O

11 Jirka Jirka | E-mail | 8. února 2017 v 13:33 | Reagovat

[10]:Sory jako jojo, koukám na glóbus a USA jsou na východ od Ruska, tam tedy říše dobra nebude...... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama