Jak u nás na ministerstvu

19. února 2017 v 9:51 | Honza |  Vládní svinstva
A asi se ptáte, jak u nás co? Nu, odpovědí může být vícero - bordel, debilita, arogance...
Vyberte si.


Ministerstvo průmyslu a obchodu zcela evidentně "myslí" na blaho národa a proto v posledních dnech vydává jedno prohlášení za druhým.

Nejdříve náměstek ministra pro telekomunikaci Lubomír Bokštefl odpověděl na dotaz, proč u nás není tak levný internet jako v Polsku:
"Chcete služby jako v Polsku - odjeďte do Polska".

Ač se před touto odpovědí za ni omluvil, je to hodně velká prasárna.

Ministr Jan Mládek (který neblaze proslul tvrzením, že roaming je služba pro elitních pět procent obyvatel) se nejdříve dokonce pokusil mlžit a na dotaz, co jako říká na vyjádření svého náměstka odvětil:
"To je fakeový účet, pan Bokštefl nemá Twitter."

Jenže Bokštefl se nevyjádřil na Twitteru, ale v on-line rozhovoru na serveru Aktuálně.cz. A až následně začala jeho odpověď po sociálních sítích kroužit.

Jdeme však dál...

Ministr Mládek by rád zatrhnul možnost vyjednat si lepší tarif. Když si zákazník nějakého operátora jednoho dne bouchne do stolu a pohrozí přechodem ke konkurenci, tak většinou dostane výhodnější cenu. Mládek to považuje za diskriminační.

Jenže podle odhadů mají výhodnější (retenční) ceny již cca dvě třetiny zákazníků a spíše to tak vypadá, že ministr jde na ruku operátorům, kteří si jen velmi neradi nechají kecat do svých služeb.

Každému je logické, že u služeb operátorů chybí (už hodně dlouho) jasná pravidla hry a státu je to vlastně celkem jedno. Maximálně se snaží vytvářet dojem nějakých opatření. Ale regulovat celou řadu odvětví trhu, které by ani regulovat neměl, mu jde na výbornou.

Pořádná ochrana spotřebitele je jen zbožným přáním a operátoři si vesele mastí kapsy. Právě díky hlouposti (či účelovému jednání) některých členů vlády.


Dodatek z 20. února:
Ministr Jan Mládek, který neustál vlnu kritiky, podal demisi.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 janakiev janakiev | E-mail | 19. února 2017 v 15:28 | Reagovat

dcera žije v Londině a použiva služby vodofone,ja žiju na Moravě a použivam služby vodafone,když si volame ja platím dvakrat draž než dcera ona ma plat 3300 liber ja mam 4230 korun pense(za 38 let prace) a ja se ptam proč??

2 Veronika Veronika | Web | 20. února 2017 v 10:39 | Reagovat

Operátoři a jejich nehorázné ceny, to je jedna věc. Ale ten slovní ministerský průjem, to má být ta reprezentace národa?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama