Ohlédnutí za rokem 2016

5. ledna 2017 v 7:26 | Honza |  Informativní
Před rokem jsem zde rozebíral, co nás čeká a (nejspíše i) nemine v roce 2016. A protože se toho stalo hodně a svět se hodně změnil, bude mít dnešní ohlédnutí trošku jinou podobu. Podívám se na to, jak moc jsem se nespletl.


Psal jsem, že zde nechci strašit nebo vyvolávat paniku...
Bohužel události byly přesně takové, jak jsem uváděl.


Situace ve světě

Ruská federace statečně odolávala tlaku Spojených států a zemí NATO, které se neustále a agresivně přibližují se svojí vojenskou technikou k její východní hranici. To vše za populárního vřískotu, že Rusko je ten agresor a haraší zbraněmi. NATO čím dál častěji převádí svou sílu a představitelé aliance čím dál více nepřímo volají po válce s Ruskem.

Na Ukrajině a v Sýrii se nic nezměnilo. Spíše konflikty dále eskalují a mocnosti si zde jen poměřují své síly. Na úkor obyčejných obyvatelů a bez ohledu na celosvětovou bezpečnost.

Samotné Spojené státy se v roce 2016 snažily udržet svou moc za každou cenu. V roce 2017 po nástupu Donalda Trumpa do funkce prezidenta je pravděpodobné, že nová americká administrativa bude méně ideologická. Avšak i nadále bude hájit zájmy USA a mnohde to může být vnímáno tak, že se vlastně nic nezměnilo.

Evropská unie v roce 2016 ukázala, že nemá snahu řešit vnitřní problémy a každého vzpurného člena chce exemplárně potrestat. Proto lze i očekávat, že to povede k dalšímu rozkladu EU - tak jak se ostatně v předchozím roce dělo. Dál totiž slepě pokračovala ve své politice, která jednak omezovala členské státy a jejich občany a druhak nebyla schopna napravovat své chyby - zejména pak s imigrační vlnou. Stabilita EU se hroutí a moc začali přebírat tzv. elitáři, kteří nemají zájem o hlas občana.

Před rokem jsem varoval, že se džihádisté snaží přenést válku do Evropy a že četnost útoků zejména proti civilistům bude stoupat. A právě k tomu skutečně došlo. Radikalizace muslimské komunity jde ruku v ruce s imigrační vlnou, kterou využívají radikálové. Evropské bezpečnostní složky nedokázaly zabránit volnému pohybu podezřelých a na Islámský stát napojených osob, které zde budují zázemí pro další a další útoky.

Rizika a souvislosti imigrantské vlny s terorem byla nadále bagatelizována a veřejnosti byly předkládány zkreslené informace. Stále více se vlády zemí EU zaměřují spíše na potírání "nevhodných" názorů a hledají jakéhosi vnitřního nepřítele, čímž omezují práva a svobody občanů svých zemí. Volný pohyb islamistů ale nikdo neřešil a v dohledné době jej nejspíše ani nikdo řešit nebude.


Situace v České republice

Dalo se předpokládat, že i nadále bude pokračovat útok proti svobodnému vyjádření názoru a volby. A skutečně se tak dělo.

Tzv. pražská kavárna a elitáři ve spolupráci s médii pokračovali v útocích proti ústavnímu pořádku a proti názorům občanů, které jsou v rozporu se zájmy mocných. Volba občana, která není v zájmu elit, byla označena za hloupou, nebezpečnou a začalo se volat po zrušení výsledku voleb (jakoukoliv cestou). Občan samotný byl označen za nesvéprávného jedince, kterého je potřeba ovládat a který by neměl do správy své země vůbec mluvit.

Ruku v ruce s touto strategií pokračoval nástup cenzury a propagandistického a manipulativního zpravodajství, které plánovitě vylučovalo všechny informace, které nezapadají do "jediného správného pohledu na svět".

Na popud tzv. neziskovek a nevládních organizací (placených ze zahraničních zdrojů) začaly vznikat plány (a ty se pomalu realizují) na kontrolu názorů na sociálních sítích a obecně na internetu. Čím dál více se uplatňují nové výklady zákonů, které umožňují trestat šiřitele "nevhodných" názorů.

Tyto plány budou nadále rozvíjeny a občané se tak mohou v brzké době dočkat výrazného mezení svých svobod. U sestavování seznamu "dezinformačních webů" (který sestavuje jakýsi pornoherec - jak uvedl ve svém vánočním projevu Miloš Zeman) a poukazování na "nevhodné" názory to začíná. A všichni jistě víme, kde to končí.

Lze též očekávat, že bude pokračovat trend postupného tlaku na celý systém a občany naší země. Tento tlak má umožnit nastolení takového pořádku, který přivede k moci elitáře a zavede extrémní represivní opatření proti národu. Národu, který je dnes rozložen úpadkem morálních hodnot a nestabilní situace tak, že si jde sám sobě po krku. Což byl i záměr - nejednotný a rozhádaný národ se totiž nikdy nedokáže postavit proti nepříteli, který ohrožuje jeho samotnou existenci.


Blog Občanská neposlušnost

V loňském roce se mi nepodařilo dokončit několik projektů (zejména projekt Elektřina a publikaci o Ukrajině). Bylo to zejména z toho důvodu, že bylo nutné přednostně se věnovat jiným problémům. Snad se mi to v dohledné době podaří dokončit.

Tím nejvýraznějším problémem, který jsem zde řešil, byla nestabilní bezpečnostní situace v souvislosti s imigrační vlnou. A v roce nadcházejícím se tomuto tématu budu opět nejvíce věnovat.

Vzhledem k mé spolupráci se skupinou Českoslovenští vojáci v záloze za mír (rubrika na tomto blogu zde) jsem se aktivně účastnil akcí, které mají ukázat občanům naší země, že se na nás mohou obrátit a my jim dokážeme v případě ohrožení pomoci.

Zkušenosti a projekty, které máme a děláme, jsem začal zveřejňovat v nové rubrice Preppers. V současné době vzniká ucelený manuál, který vychází z metodiky FBI Uteč - Schovej se - Bojuj, který má lidem v naší zemi vysvětlit (v našich reáliích), jak se mají v případě ohrožení chovat.

Všechny tyto projekty a celý blog vytvářím ve svém volném čase a ze svých vlastních zdrojů. A proto i touto cestou prosím všechny, kdo mi mohou pomoci, o podporu (podpora blogu a podpora vojáků v záloze). V současné chvíli má tento blog jen jednoho pravidelného dárce. Vojáci v záloze žádného. Pokud se rozhodnete tento blog či vojáky v záloze podpořit, budeme vám velmi vděčni.


A na závěr opět nějaká ta statistika

V roce 2016 byl:
- celkový počet přístupů na blog - 21217
- průměr za měsíc - 1768
- nejvíce za měsíc - leden - 2445
- nejméně za měsíc - červenec - 1271
- nejvíce za den - 21. ledna - 154

Celkově se počet přístupů oproti minulému roku snížil (z 39460). Klesající tendenci má počet přístupů již od roku 2015 - bohužel. Jako hlavní důvod vidím zablokování mého přístupu do názorového fóra pod články na Novinkách.cz, ke kterému došlo 7. září 2015. Pod mé názory jsem vždy umísťoval odkaz na tento blog - což čtenáře vždy přitáhlo. Od té doby počet návštěv hodně poklesl.

Takže v roce 2017 budu muset opět trošku více blog propagovat. Nejde tu totiž ani tak o počet návštěv nějaké statistice. Jde tu zejména o šíření názorů mezi co největší počet lidí. S čímž můžete pomoci i vy. Když ukážete tento blog dalším lidem.

V každém případě nás čeká v tomto roce mnoho práce a je nutné se začít vážně zabývat tím, jak změnit v současnosti nastolený trend úpadku naší společnosti a pomalého přerodu naší (byť vratké) demokracie v totalitní svět.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Michal Michal | E-mail | Web | 4. února 2017 v 22:30 | Reagovat

čtu to tu pravidelně a víc propagace by to fakt chtělo, obsah je zajímavý a byla by škoda o něj přijít

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama