No uvidíme

21. ledna 2017 v 12:00 | Honza |  Ze světa
Včera se Donald Trump stal 45. prezidentem Spojených států. A to přes odpor elitářů, většiny médií, současné politické sebranky, parazitických neziskovek a houfu oblbnutých ovčanů. Tedy zhruba těch, kteří neuznávají demokratické procesy - pokud tedy zrovna nevítězí jejich kandidát.


Ve svém inauguračním projevu uvedl Trump několik zajímavých věcí:

"Až příliš dlouho malá skupina lidí ve Washingtonu využívala výhod a lidé nesli náklady, Washingtonu se dařilo skvěle a lid z toho nic neměl. Washington prosperoval a lidé přicházeli o místa. Jejich vítězství nebyla vaše vítězství, jejich triumf nebyl váš triumf. Zatímco oni slavili, měly rodiny této země málo co slavit. To vše se ale mění. A začínáme právě tady a teď."

"Už nechceme akceptovat politiky, kteří jen hovoří a neustále si na něco stěžují a nikdy nic neudělají. Čas planých řečí je pryč. Teď přichází hodina činů."

"Vláda se vrací z Washingtonu do rukou lidu."

"Stát existuje proto, aby sloužil svým občanům."

"Matky a děti se ve vnitrozemských městech zmítají v chudobě, továrny jsou zavřené jako hroby. Bohatství naší střední třídy bylo ukradeno."

"Sjednotíme civilizovaný svět proti radikálnímu islámskému terorismu, který vymýtíme z naší země."

"Budeme se řídit dvěma jednoduchými pravidly. Amerika na prvním místě. Budeme hledat přátelství na celém světě, ale zároveň nesmíme zapomenout, že je právem každé země, aby dávala své zájmy na první místo."

Jsou to hodně zajímavá slova. A bylo by vhodné, kdyby se Spojené státy opravdu začaly měnit.

Současně se dalo očekávat, že na tato slova zareagují i jiné státy (a média), kterým ta stará Amerika vyhovovala. A považují výše uvedené za vyhlášení politické války.

Asi si (nejspíše v čiré hrůze z možné ztráty svého postavení a moci) nikdo z nich neuvědomuje, že to byla právě jejich hloupost a snaha ovládat občany svých zemí, bez ohledu na jejich práva a svobody, která zplodila Trumpa a jemu podobné. Lidé už mají dost uhlazených a korektních pitomečků, kteří jsou schopni škrtem pera zničit jejich život. Lidé chtějí rázná řešení.

No uvidíme, jestli Donald Trump dostojí svým slovům.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 21. ledna 2017 v 13:00 | Reagovat

No a teď si Honzo představ, že bychom chtěli to co prohlašuje Trump u nás. Aby stát byl pro prosté občany a ne pro opilé kalousky. No,ale to by nebylo demokratické....omezili bychom svobody různých spících knížat, nepracujicich Bendu a němcovych, práva imigrantů...a co potom? Zachrání nás graduovani studenti politologie UK? Těžko, ono to řešení zbyde nakonec na lidech, kteří si vydělávají na živobytí prostou prací. A ti to vezmou zkrátka..... aspoň doufám. ;-)  ;-)  ;-)  ;-)

2 franta franta | E-mail | 21. ledna 2017 v 20:26 | Reagovat

Já pořád budu tvrdit to,že kdo s vládnoucí garniturou nechce spolupracovat,tak je pro ně nepřijatelný! Slovo spolupracovat samozřejmě v uvozovkách! U nás je to samé s prezidentem Zemanem! Nechce jít s nimi do spolku proti lidem,tak je nepřijatelný!

3 bawor bawor | E-mail | 21. ledna 2017 v 21:57 | Reagovat

Doufám,že české ovčani co sledovali projev
prezidenta Trumpa,že se jim rosvítí,jaká
svoloč nám vládne.

4 Sylva Sylva | Web | 22. ledna 2017 v 17:05 | Reagovat

Myslím, že Amíci to s Trumpem vyhráli, já  mu fandím. Tak že by třeba u nás nějaká změna?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama