Berlínem to nekončí

7. ledna 2017 v 8:21 | Honza |  Ze světa
Těsně před Vánoci dne 19. prosince vjel do prostoru vánočních trhů v centru Berlína kamion. Tento teroristický útok si vyžádal 12 obětí (mezi nimi i jedna Češka) a 48 zraněných. K útoku se přihlásil Islámský stát.


Útok se odehrál v cca 20:00 SEČ na náměstí Breitscheidplatz. Tržištěm projel vůz velkou rychlostí 50 až 80 metrů, než se zastavil těsně před vánočním stromem.

Podle informací tamní policie šlo o polský kamion (naložený 25 tunami ocelových součástek a konstrukcí), jehož řidič Lukasz Urban byl napaden imigrantem původem z Tuniska. Nejdříve se rozšířila domněnka, že se během jízdy s útočníkem snažil bojovat. Podle vyšetřovatelů však byl střelen do hlavy zbraní malé ráže ještě před útokem. Je možné, že Urban byl ještě nějakou dobu naživu, ale díky těžkému zranění a velké ztrátě krve nemohl jakkoliv bránit atentátníkovi v útoku.
Útočník po činu z vozu uprchl. Podle vyšetřovatelů se jedná o Anise Amriho, jehož otisky prstů byly na kabině vozu nalezeny. Ve voze se také našly dokumenty, které byly na jeho jméno vydány.

Anis Amri podle informací používá šest různých identit a tři národnosti. V roce 2012 byl uvězněn v Itálii za podpálení školy. V roce 2016 přišel do Německa, kde požádal o azyl. Místní úřady však měly podezření o jeho vazbách na islamisty (podle tajné služby sháněl zbraně pro teroristy a byl zřejmě v kontaktu se zadrženým radikálním kazatelem Ahmadem Abdalazízem A., známým jako abú Valá, který je považován za hlavního ideologa salafistické scény v Německu) a jeho žádost byla zamítnuta. Nepodařilo se ho však vyhostit.

Chyby úředníků však pokračovaly i po útoku a policie tak ztrácela šance k jeho dopadení. Rychlost byla klíčová, jelikož stopa rychle chladla. Příslušné instituce tak zjevně selhávají ve všech oblastech - při prevenci i při vyšetřování.

Právě tyto chyby a nedostatečná bezpečnostní opatření umožnily, aby se Amri bez problému dostal vlakem přes celé Německo a Francii (ač ve Francii nadále platí výjimečný stav) až do Itálie. Tam si ho před nádražím Sesto San Giovanni na předměstí Milána všimla hlídka policistů. Po výzvě, aby se legitimoval, vytáhl zbraň a postřelil jednoho z nich a poté se dal na útěk. Druhý z policistů (nováček ve zkušební době) Luca Scatà jej dohnal a zastřelil.

Je i zajímavé, jak němečtí vyšetřovatelé přistupují ke své práci. Docela je totiž překvapilo, že se Amri dostal do Itálie - předpokládali totiž, že je stále v Berlíně.

V zájmu bezpečnosti jsou v Evropě zaváděna stále přísnější opatření a obyčejný občan je stále více omezován. Ale teroristé se tu vcelku bez povšimnutí prohánějí a nikdo (tajné služby a bezpečnostní složky) o nich neví. Nějak mi to připadá, že je tu něco hodně špatně.

Podobný útok Evropa navíc musela očekávat. Islámský stát dal několikrát jasně najevo, že se bude mstít pomocí všeho, z čeho lze udělat zbraň.

Po útoku však bohužel většina politiků opět předvedla jen prázdné fráze a skutečné příčiny tohoto stavu nejsou i nadále řešeny.

Slovenský premiér (snad jako jediný) to vyjádřil přesně - označil masakr za útok proti kulturní identitě Evropy. A náš premiér Sobotka se vyjádřil opět stejně - nic nám nehrozí.

K útoku se vyjádřila i německá kancléřka Angela Merkelová, která ("logicky") chce zlepšit celý proces deportování Tunisanů. A tak všichni Tunisané (ještě než stačí něco říci) dostanou razítko a nějaký úředník je bude popohánět. Což (opět logicky - už bez uvozovek...) ale nic neřeší a do Evropy se kromě Tunisanů budou dál bez kontroly a masově dostávat další a další imigranti, z nichž někteří jsou jisto jistě teroristé. Ale to se jaksi hned nedá zjistit a německá úřednická mašinérie si opět počká, až někdo další něco provede. Takže časem dojde k zlepšení procesu deportování Syřanů, Pákistánců, Iráčanů...

Merkelová svými kroky maskuje svou vinu (a je to pořádný kus viny) za současný stav. A zjevně nechápe, že je tu souvislost mezi uprchlickou vlnou a nárůstem teroristických útoků v Evropě. Osud obyčejných lidí a zmařené životy jsou jí zjevně úplně lhostejné.

Od řádění radikálních islamistů ve Francii a jiných zemích se nic nezměnilo. Evropa je díky své nezměněné politice stále bezbranná a politici, kteří jsou přímo odpovědni za současný stav, zcela ignorují realitu a kálejí na občany svých zemí.

Politici si vytvořili cestovní kancelář a díky této jejich aktivitě k nám do Evropy přicestovaly statisíce kulturně odlišných cizinců, kteří z valné části nemají zájem ctít naše hodnoty a přizpůsobit se našim pravidlům. Tato politika je sebevražedná.

Bohužel na rázné kroky (obnovení kontrol na hranicích a přísná bezpečnostní opatření) je již vcelku pozdě. Už dnes zde máme islamistických radikálů tolik, že by to k ničemu nebylo.

V současné době je nutné velmi zpřísnit podmínky v migračních centrech a všechny podezřelé osoby bez otálení vyhostit nebo uvěznit. Je též nutné na každou osobu, která je i jen podezřelá se spolupráce s radikály pohlížet jako na nepřítele a jednat s ním bez milosti. Protože radikální islamista nebude mít soucit a pokud jej necháme jít, tak po něm budeme muset uklízet zakrvácené chodníky našich měst.

Je však všem jasné, že příčinou toho všeho je naprosto hloupá multikulturní politika, kterou prosazují mnohé vlády evropských zemí, sama zkorumpovaná a prohnilá Evropská unie, četné (na stání dotace a jiné zdroje přisáté) parazitující neziskovky a tzv. pražská kavárna (galérka) s vydatnou mediální pomocí údajně veřejnoprávních médií. Jejich dílo, za které by se nemuseli stydět ani nacisté, umožnilo, že k nám proudí masa lidí, kteří ani vlastně pomoc nepotřebují a nehledají ji (Tunisko není válečnou zemí a Amri tedy neměl nárok se prohlašovat za uprchlíka). Všechno ukazuje, že tu jde jen a pouze o cílený rozvrat národních států a způsob, jakým nikým nevolené elity budou moci dosáhnout svého cíle - ovládnutí světa.

Je nám stále více znemožňováno bránit se. Jsme stále více omezováni a naše svobody jsou pošlapávány. Na druhou stranu ty samé vlády dovolují, aby na nás útočila (s jejich souhlasem) vyzbrojená a vycvičená armáda islamistů, která nemá zájem o naše demokratické hodnoty a nesdílí naše kulturní a historické tradice.

Berlínem to nekončí. Bohužel musíme předpokládat, že přijdou další takové útoky. A s tím se rozhodně nesmíme smířit.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 7. ledna 2017 v 11:53 | Reagovat

Svatá pravda, proto i já oslavuji západní hodnoty..měl jsem upřímnou radost když jsem viděl ve francouzském satirickem časopisu vtipnou kresbu jak kaminon drtí děti v Nice a ty pějí marseillezu, nebo další jak tunisan rozhani vánoční trh ve jmenu Alaha a umírající zpívají vánoční koledy. Vskutku obraz odpoustejicich a hlavně správných západních hodnot. Tak musíme postupovat , víme že islám je naším spasenim a světlé zítřky kapitalismu naší zarnou budoucností.... :-D  :-D

2 Janakiev Janakiev | E-mail | 7. ledna 2017 v 14:09 | Reagovat

pomalu a jistě nastava čas pro pana Linche

3 Linda Linda | Web | 8. ledna 2017 v 14:58 | Reagovat

Ještě že jim paní Merkelová stavěla slavobrány......

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama