Akce blogu 2 - Kavky (2)

23. ledna 2017 v 9:14 | Honza |  Výzvy a akce
Ve druhé polovině loňského listopadu jsem zde zveřejnil text mého emailu, který byl zaslán České televizi. Na email mi ČT odpověděla až nyní (20. ledna):Vážený pane Holeňo,

přijměte prosím omluvu za velmi pozdní vyřízení Vašeho e-mailu č. 49731/2016 z důvodu velkého množství korespondence.

Na základě Vaší žádosti o zproštění od tv poplatků doručené z důvodu přehodnocení názoru na služby poskytované Českou televizí si Vám dovolujeme zaslat upřesnění:

Tv poplatky platí fyzická osoba nebo právnický subjekt/fyzická osoba podnikající z vlastnictví tv přijímače - ve smyslu ustanovení zákona č. 348/2005 Sb. o rozhlasových a tv poplatcích v platném znění (www.tvpoplatky.cz).

Váš e-mail týkající se vyváženosti a objektivnosti informací ve vysílání České televize postoupíme Diváckému centru ČT (e-mail: info@ceskatelevize.cz).

V příloze zasíláme Přehled předpisů a plateb tv poplatků do 1/2017 vedený na SIPO České pošty.

Děkujeme Vám, s pozdravem

Marcela Velínská
referentka evidence
Správa a vymáhání TV poplatků


ČESKÁ TELEVIZE
Kavčí hory
140 70 Praha 4
tel.: 261 13 3852
fax: 261 132 073


Takže odpověď nic neříkající. Jen upřesnění o tom, kdo vlastně ty poplatky podle zákona hradí...

Jenomže (když už jsme u těch zákonů) nedávno Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ve své zprávě (pdf) upozornila ČT na porušení ustanovení § 31 odst. 2 a 3 zákona č. 231/2001 Sb. ČT ve svém pořadu Americká volební noc dne 9. listopadu 2016 předvedla názornou ukázku nevyváženého a neobjektivního zpravodajství, "během něhož docházelo k nadržování jedné straně, zejména soustavnou a zcela jednostrannou kritikou jen jednoho z kandidátů na amerického prezidenta".

Takže jsem celkem zvědav, co mi (pokud vůbec) Divácké centrum ČT odpoví.

Má komunikace s ČT však tímto neskončí a mým cílem je dosáhnout neplacení koncesionářských poplatků, které si Kavky nezaslouží.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rosi rosi | E-mail | 23. ledna 2017 v 15:37 | Reagovat

Vzhledem k tomu ,že všechny problémy řeší a budou řešit úředníci, tak odhaduji,že bude odpověď ve stylu "vlk se nažral a koza zůstane celá". Úředník - už ve své podstatě není ve funkci pro nás ,občany, ale pro svého zaměstnavatele. Je hybatelem jeho pokynů. Už se těším na ten "kočkopes" co z nich vypadne.

2 Jirka Jirka | E-mail | 24. ledna 2017 v 14:10 | Reagovat

Mám lepší řešení, totální ignorance žumpy kterou takzvaná česká televize je. Ignorance všech co s ní spolupracují, včetně novodobých rádoby herců co neumí ani pořádně česky i rádoby umělců jejichž díla by neozdobila ani veřejné záchody. Ignorance takzvaných historiků co pod patronací uvedené žumpy překrucuji naše dějiny! ;-)

3 Mirka Mirka | Web | 24. ledna 2017 v 17:37 | Reagovat

Ta Česká televize je takový moloch, který obchází nařízení tak nechutným způsobem, až je mi z toho špatně. Nesmějí mít reklamu, tak před pořadem běží reklamy cca  sponzorů, kteří pěkně platěj...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama