Cenzura, kam se podíváš

19. prosince 2016 v 19:23 | Honza |  Mediální cenzura
Mažou se nepohodlné názory a dokonce i celé blogy. O alternativním pohledu na události se v oficiálních médiích nehovoří. Existují (státem placení) lidé, kteří monitorují naši komunikaci na sociálních sítích a "nevhodné" příspěvky mažou.


Neexistuje jiného slova, než je cenzura. Jinak se to opravdu nazvat nedá.

Jsou to nějaké tři měsíce, co se nějaký (nevím kdo to byl) hlavoun z HateFree Culture vyjádřil v rozhovoru pro rádio Impuls, že jejich práce spočívá v moderování diskusí na Facebooku. Tedy polopaticky řečeno - potírá se vše, co se nehodí do toho "jediného správného světonázoru".

Nesmíme tak o některých věcech mluvit, psát a dokonce i na ně myslet (pomalu). Jinak si na nás došlápnou.

Jenže právě tímto jsou porušovány principy demokratické společnosti a naše práva. Právě tímto se naše společnost ubírá k další totalitě. Naše země už dávno není svobodná a občané by s tím měli co nejdříve něco dělat. Kromě cenzury nás totiž čeká i další sledování.

Již nyní se připravuje zákon, na základě něhož budou mít mobilní operátoři povinnost uchovávat po dobu půl roku veškerou komunikaci svých zákazníků.

V současné době se stále více dozvídáme o případech stíhání osob za "nevhodné" názory. Ve shodě s tímto principem budou v budoucnu stíháni všichni, kdož bude mít názor jiný (než oficiálně schválený).

Jde to ve svém celku o propracovaný plán rozsáhlé kontroly společnosti, která nebude moci veřejně prezentovat své názory. Protože budou jednak cenzurovány a druhak zde bude vysoké riziko postihu za názory "nevhodné". Vytváří se zde atmosféra strachu a jediným možným výsledkem celého snažení bude výrazné omezení občanských svobod.

Demokracie skončila.
Nastává nová doba temna.

A je jen na nás, zda to dopustíme.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rosi -SPR rosi -SPR | 19. prosince 2016 v 20:50 | Reagovat

proto mlčím jak ovce a vše si nechávám pro sebe.Pak to spočítáme na jednou

2 Dana Dana | Web | 20. prosince 2016 v 10:21 | Reagovat

Tak nevím, jak dlouho se bude smět psát o Vánocích.....

3 vavrjan vavrjan | E-mail | 20. prosince 2016 v 10:45 | Reagovat

Sám jsem to poznal. Vyjádřil jsem názor na NOVINKÁCH a byl jsem bloknut. Nebylo tam jedno sprosté slovo, ani nadávka. Prostě o něčem psát nemůžete. za socialismu byla větší možnost se vyjádřit jak nyní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama