Ohlédnutí

24. listopadu 2016 v 7:42 | Honza |  Postřehy
Už delší dobu před 17. listopadem bylo zřejmé, že se tu pomocí médií někdo snaží upravovat názory občanů naší země. Že se někdo snaží vyvolat nějaký ten masovější odpor. A rozpoutat peklo.


V předchozích článcích jsem zde vícekrát zmínil riziko vyvolání nějakého malého Majdanu. Všechno směřovalo k 17. listopadu a všechno bylo rozehráno tak, aby dostaly elity šanci vyvolat politický či státní převrat.

Bylo by nejdříve vhodné připomenout několik zásadních bodů celé strategie:

1. Alternativní (opoziční) názory
Každý, kdo dnes zpochybňuje tzv. oficiální verze, je vystaven podrobnému zkoumání, které má jediný cíl - učinit z něj osobu nebezpečnou, extrémistickou a jednou dojde i na teroristickou. Alternativní zpravodajská média (weby) jsou čím dál více sledována a Chovancovo vnitro již vytváří speciální skupinu pro boj s "manipulací"

2. Informace
Každá informace je dnes sdělována přes oficiální média tak, aby nepoškodila vratký domeček z karet. Vše ostatní (co by narušilo tu jedinou správnou pravdu) je zamlčováno, bagatelizováno a zesměšňováno. Neexistuje zde právo na vyvážené a nezaujaté informace ani z média veřejnoprávního, které již nějakou dobu ukazuje, komu slouží. Nedá se to nazvat jinak, než cenzura.

3. Obyvatelstvo
Pokud má někdo názor (projevený veřejně, písmem, slovem, volbou či jinak), který je v rozporu s oficiálně určeným směrem, je označen za nevzdělaného hlupáka, rasistu, xenofoba, extrémistu, venkovského důchodce a podobně. Vytváří se zde tlak na skupinu obyvatelstva, která má jiné názory než tzv. elity (či příznivci pražské kavárny). Tato praxe odporuje principům demokracie, jelikož jsou tímto popírány svobody názoru a jeho vyjádření.

4. Volby
Všechny volby, v nichž zvítězí kandidát, který je v názorové opozici elitám, jsou označovány jako špatné, neplatné či je voláno po jejich opakování nebo zrušení výsledku (politicky či silou). Ve volbách jsou prosazováni jen ti kandidáti, kteří mají úzké a vřelé vztahy s elitami a kteří podporují jejich věc. O ostatních kandidátech se nehovoří, jsou zesměšňováni nebo podceňováni.

5. Média
Zejména veřejnoprávní média neplní svou roli a více či méně otevřeně upřednostňují jeden úhel pohledu a snaží se vyvolat dojem, že všichni ostatní nemají pravdu. Využívají k tomu osvědčené techniky manipulace a propagandistické kampaně. Snaží se též vyvolat dojem, že každý, kdo o jejich zpravodajství pochybuje, je pravicový nebo levicový extrémista. A není to současně normální a slušný člověk.

A teď se podívejme na prozatímní vývoj:

Především Česká televize se snažila (seč jí síly stačily) vytvořit konstrukci nového 17. listopadu - tedy dalšího převratu. Všemu předcházela výzva "umělců" o nějakém neklidu. Ta se jaksi minula účinkem a nepovedl se tak pokus aktivizovat masy prokavárensky orientovaných občanů.

17. listopad proběhl vcelku pokojně a ani snaha ČT o manipulaci s fakty (nevyvážené zpravodajství) nedokázala vyvolat nějaké ty nepokoje a větší provokace, které by mohl někdo využít. Role užitečných kašparů se ujalo studentstvo, několik bývalých politiků a demonstranti z povolání. Tedy ti, kteří "bojovali" za práva (rozuměj zájmy) kavárenských povalečů a elity.

Co to všechno znamená?

Rozhodně ne to, že by bylo dobojováno a že by kavárna prohrála. Právě nyní (vzhledem k situaci) bych počítal s tím, že své úsilí ještě zvýší a že tu uvidíme takové útoky na naše svobody, až nám z toho půjde hlava kolem. A že se tu objeví pokusy o vyvolání násilných provokací, které budou mít jediný účel - destabilizovat společnost ještě více.

Zainteresované osoby vědí, že se národ nebude nechávat oblbovat donekonečna a mají zájem předejít situaci, kdy je někdo požene k odpovědnosti. Jedinou možností, jak toho docílit, je rozložit dosavadní systém tak, aby mělo obyvatelstvo jiné starosti (o samotné přežití, bezpečnost a podobně).

Musíme si uvědomit, že se kavárna a tzv. elity nezastaví před ničím. Demokracie není ohrožena lidmi s legitimním mandátem. Je však ohrožena lidmi, kteří se nedokázali smířit s výsledkem voleb a neustále vykřikují názory, s nimiž ve volbách neuspěli. Jejich arogance a přehlížení názorů jiných nás vede ke katastrofě.

Elitáři se nám snaží vnutit myšlenku, že se většina musí přizpůsobovat menšině. V demokracii je to však naopak. A to je i ukázkou toho, že o nějaké svobody a skutečnou demokracii elitářům vůbec nejde.

Pokud tu tedy někdo vyvolává dojem, že nespokojenci mají právo vyzývat národ k povstání proti těm, kdo legitimně zvítězil, pak evidentně usiluje o vyvolání problémů, které mohou naši společnost rozložit.

Tato hra rozhodně neskončila.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | Web | 25. listopadu 2016 v 17:33 | Reagovat

Už máme, co jsme chtěli.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama