A zase ty svátky

3. listopadu 2016 v 8:01 | Honza |  Postřehy
Tak jsme před několika dny prožili (přežili) první sváteční den, kdy měly četné obchody povinně zavřeno. Je zajímavé, že většině lidí (dle různých anket) to vlastně nevadí. Ale protože to vadí majitelům řetězců, je to špatně...


Pamatuji si doby, kdy bylo v obchodech otevřeno jen do sobotní 12té hodiny a v neděli a o svátcích bylo zavřeno. Fungovaly jen večerky a podobné obchůdky, kam se šlo pouze pro lahváče, nudle nebo chybějící máslo.

Jenže dnes je v oblibě korzování. Víkend slouží k návštěvě nějakého toho obchodního centra a bereme jako samozřejmé, že díky davu hlupáků, kteří si nejsou schopni nakoupit ty pitomosti v pracovní dny, musí prodavačky (prodavači) oželet klidný odpočinek s rodinou.

Dejme tomu, že dnes je doba hektická a zaměstnaný člověk pracuje od nevidim do nevidim. Co ale říci na to, že si někdo vynucuje otevřené obchody i o svátcích? To mi hlava prostě nebere.

Zástupci Svazu obchodu a cestovního ruchu (poučeni provozovateli nákupních center) a provozovatelů nákupních center mají jinou představu. Když je svátek a lidé mají volno, tak si dozajista udělají čas a půjdou korzovat. A kšefty se budou hýbat.

Docela podpásovka je pak tvrzení, že prodavačky vítají, když mohou pracovati i na Štědrý den. Páč mají 100% příplatek. Ptal se však někdo těch prodavaček? Já ano vážení. Udělal jsem si takovou malou anketku.

A výsledek:
83% je proti práci ve svátek
9% je pro práci ve svátek
8% je to jedno

Prodavačka má právo být ve svátek doma. Tečka.

A protože provozovatelé nákupních center a řetězců u nás tuto praxi nectí (ač ve svých domovských zemích to mají jinak), vítám rozhodnutí vlády toto nařídit zákonem (ač jsem většinou proti nějakým nařízením).

Uvědomte si už konečně, že ke svým zaměstnancům se v naší zemi tito zaměstnavatelé chovají jako k otrokům. Uvědomte si už konečně, že tu s námi nikdo nebude vytírat podlahu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 3. listopadu 2016 v 8:32 | Reagovat

Kdyby se radši starali o to, aby bylo v obchodech kvalitní jídlo a ne to, co se u nás v posledních letech prodává

2 Lukas Lukas | Web | 3. listopadu 2016 v 15:40 | Reagovat

[1]: také bych řekl

...spíše bych řekl, aby bylo uzákoněno alespoň 99 % účast voličů při volbách do poslanecké sněmovny (konec konců je to pro dobro všech)

3 Jirka Jirka | E-mail | 3. listopadu 2016 v 20:54 | Reagovat

Ale budou Honzo,vytiraji a budou. Ke státnímu svátku se ministr kultury rozhodl zablokovat obchody s Cinou a hned dvě firmy přišly o kontrakty za stovky milionů a spousta lidí o výdělky. Jak to souvisí s obchodními řetězci? Jednoduše, majitelé jsou mimo CR a také to mléko do Činy vyvezou Němci. A ten Herman? To je obhájce demokracie, a tu si musíme hýčkat! Nebo ne? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama