Novinářská jelita

12. října 2016 v 7:58 | Honza |  Britské listy
Pamatujete si na tento článek? Britské listy vykazují evidentně symptomy liberálního velkoměstského pohledu na svět, který lze srovnat snad jen s egocentrickou pražskou kavárnou. A já se proto k tomuto článku vracím. Protože tento pochybný pohled je jasným důkazem pohrdání demokratickými procedurami a dnes je s ohledem na vývoj nutné o tomto psát.


Pisálky z BL lze označit za takyaktivisty. Tedy tu skupinu osob, která bojuje (seč jí síly stačí) za tu svou jedinou správnou pravdu. Jde o jakési lidskoprávní chameleony, které většinou živí nějaká ta Sorosova či jiná nadace a kteří nám neváhají sdělovat svůj vlastní názor. Ač by kvalitní žurnalistika měla být zejména neutrální.

Jan Čulík a jeho spolupachatelé "dobra" ve jménu svého přesvědčení neváhají své názorové oponenty označovat za hloupé a staré lidi z malých měst a nejsou daleko od úvah, že by bylo vhodné některým zakázat ve volbách (či něčem podobném) vyjádřit názor.

A ještě horší je fakt, že právě tito pisálci si osobují právo korigovat to, co si národ myslí a staví se do role jakéhosi morálně povýšeného kazatele jediné správné pravdy.

U mého předchozího článku mi čtenářka psala, že se magorem nemá smysl zabývat. Jenže za celou touhle šarádou je určitě něco víc. Já nepovažuji Čulíka za hlupáka, který jen něco bezúčelně blábolí. Z mnoha článků na BL je zřejmé, že Čulík a jeho nohsledi propagují vládu elit a nemají zájem o diskusi s oponenty. Chtějí propagovat jen jeden směr myšlení a vše ostatní je dle nich špatné a často k tomu i připojují různé paragrafy.

V tomto je však vidět zárodek přerodu naší demokracie (byť vratké) na totalitu. Vládu vyvolených a názorově jednotných, kteří budou ovládat masy ostatních.

Úvahami o zákazu vyjadřovat svobodně svůj názor a o omezování volebních práv to začíná. Kde to skončí?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama