Jsem zklamán

10. října 2016 v 8:20 | Honza |  Volby
V předchozím článku (o volbách) jsem chtěl věřit, že už tu máme více občanů než ovčanů. Bohužel zatím to tak asi nebude.


Hnutí ANO Andreje Babiše podle médií dobylo kraje. A tím se ukázalo, že (byť jen cca třetina populace šla volit) se velká část lidí stále nechává lehce oblbovat a věří slibům někoho, kdo nemá zájem jejich problémy řešit a je v politice jen pro svůj prospěch.

Nemá již cenu chodit hulákat po náměstích. Národ si zvolil koblihu.

Na FB stránku Andreje Babiše jsem napsal tento text:
"Je mi líto pane Babiši, ale vaše firma (ehm pardon - vaše politické uskupení) není pro naši zemi řešením. Střídají se u nás staré profláknuté partaje a čas od času se tu objeví něco "nového", co má být řešením. Žel bohu však řešení nepřichází a vše se postupem doby opět vrací do zaběhnutého (ne)pořádku. Parlamentní demokracie a současný systém voleb však také nic jiného neumožňuje (ne nadarmo se říká - kdyby mohly volby něco změnit, už dávno by je někdo zakázal). Považuji ANO opět jen za další podnikatelský záměr a nemyslím si, že aktuální volby (byť "jen" krajské) přinesou potřebný vítr na naší politické scéně. Vítr, který by byl schopen vymést ten hnůj, kterým je současná politika od podlahy až po strop zanesena. A jsem nyní velmi zklamán, že se v naší zemi nechala spousta lidí opít rohlíkem (pardon - koblihou)."

Když se však podívám na většinu komentářů dalších, tak vidím jen samé gratulace a vlezprdelkovství. Čecháčkovská malost v celé své kráse.

Co si asi zaslouží národ, který dál a do bezvědomí volí tuto sebranku? A nebo sedí doma a nevolí vůbec?

To, že krajské volby nejsou až tak podstatné, je hloupost. Protože právě kraje rozhodují o tom, co tu v našich městech či obcích bude a jak to bude. Tím důležitějším však je, že tyto volby ukázaly priority občanů. Bylo to takové malé referendum.

A prioritou většiny občanů je sedět doma a nebo volit nevolitelné!!!

Tohle už nikdo nikdy neukecá. Tohle je jasná ukázka toho, že naší zemi pomůže jen tvrdý pád na ústa.

Zde by bylo na místě uvést jeden z komentářů, které reagují na výsledek voleb:

"Nevyužili jste jednoho z nejmocnějších práv občana!
Svým nehlasováním jste podpořili zlikvidovaný a ohrožený stát, Českou republiku!
Nestěžujte si! Naserte si!!!

ZASLOUŽÍTE SI BÍDU!
ZASLOUŽÍTE SI TEROR!!
ZASLOUŽÍTE SI OTROKÁŘE!!!"

Bohužel, už to musím napsat opravdu takto tvrdě...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 10. října 2016 v 17:19 | Reagovat

No Honzo a tedy koho když ne ANO, schválně aby jsme nebyli ovce. Bohužel Ti zase chybí k tomu A taky B. ;-)

2 Zdeněk Zdeněk | 10. října 2016 v 21:40 | Reagovat

Tak jsem si dneska v práci vyslechnul kámen úrazu téhle naší vymazlené společnosti. Seděli jsme u stolu tři, a na procenta účasti ve volbách to sedělo perfektně. Ale pak zazněla z úst kolegyně myšlenka, že zná člověka, který byl v představenstvu jedné zkrachovalé firmy (velké firmy), kde se mu povedlo zašantročit pár miliard. Ten člověk má stále zbaleno a je připravený do hodiny opustit tenhle stát, kdyby se v tom někdo začal šťourat. Co mě ovšem zarazilo je fakt, že tenhle člověk je prý "docela fajn". Ano kradl, a kdyby se na jeho místo dostala ona, taky by kradla, a kdybych se tam dostal já, tak bych prý také kradl. Ta lehkost, s jakou uznáváme rozkrádání našeho společného majetku je neuvěřitelná. To si tu opravdu většina lidí myslí, že se dá krást neomezeně a že to nikde nebude chybět? Třeba na důchodech, nemocnicích apod. S takovou lehkostí krádeže chápeme, ale na stav D1 nadáváme, na támhletu nemocnici nadáváme, školství je špatné... Toto rozkrádání zabíjí naše známé a přátele a nám se to zdá v pořádku. Asi se máme stále příliš dobře a opravdu budeme potřebovat vystřízlivět. Bude to ale bolet a až budeme chtít zase nadávat tak hurá do toho - před zrcadlo.

3 jirka jirka | E-mail | 11. října 2016 v 8:41 | Reagovat

Honza se neozval, dobrá zkusme si to rozebrat.....ČSSD, Sobotka co nikdy nepracoval,Chovanec co vystudoval vejšku za devět měsíců a všichni zázračně zbohatli v ČSSD. ODS,privatizace zakladatele,okradení důchodci chlap bez trenýrek Topolánek, Němcová a její tatranky, rychlokvaška Benda co nikdy nepracoval proslavený nákloností rodiny k fašistovi jménem Pinochet. TOP 09, věčně opilý Kalousek se vzděláním chemika co vidí geniálně do financí, co má na svědomí smrt výsadkářů a proslavil se kromě krádeží tím, že postavil cisternu před startující civilní letadlo. KSČM, ovce, které se v zájmu toho aby se o nich snad nemluvilo špatně spojí i s Kalouskem viz prosazování účelových zákonů pravice. Lidovci, není snad zlodějna ve které by nebyli namočeni viz Barták,Parkanová atd. co okradli vojáky tak neskutečným způsobem, že to vejde do dějin? Mohl bych pokračovat do nekonečna, ale všichni mají společné to že do politiky nešli kvůli dobru voličů, ale proto aby si nakradli. Teď jim jakýsi Babiš říká, že stát povede jako firmu do červených čísel, ale tak to v kapitalismu přátelé nejde! V kapitalismu je stát vždy dojná kráva jak to vidíme například v největší velmoci USA, kde polovina lidí nemá na základní zdravotnické zabezpečení a stejná polovina žije jen díky potravinovým lístkům. Zbrojařské firmy ale mají neskutečné zisky i když příkladná ekonomika USA má tak astronomický dluh, že jej nesplatí ani za tisíce let! Proto se nedivme, že současné prostitutky okamžitě spustí řev, když se někdo jako Babiš nebo Trump pokusí toto zavedené pravidlo v rozkrádání státu nějak zastavit. Oni už brečí i starostové malých obcí, ne zatím všichni, že se stát nechá málo dojit a že na tom nemohou zbohatnout. Nejsmutnější na tom je , že zbohatnutí v politice = krádež! To jsem vyjmenoval jen zloděje, vezměme si politiku EU s chráněním fašismu a její přímou podporou dokonce ve státech EU...a teď Honzo raď, koho má volič volit a má volit a nebo vzít do ruky dubovou hůl? :-(

4 Honza Honza | Web | 11. října 2016 v 18:28 | Reagovat

[3]: Nebudu přeci pořád někomu radit a nebo někoho někam směřovat. každý by se měl nad tím svinčíkem zamyslet sám. Nicméně poslední slova tvého komentáře nejvíce vystihují to, co je potřeba...

5 Pavel Král Pavel Král | 12. října 2016 v 9:24 | Reagovat

No tak jsem první kdo ohodnotil článek :). V článku máš absolutní pravdu. Tento národ musí zažít HARD reset morálky, vztahů, angažovanosti ve veřejném životě a všeho ostatního. Jinak to nepůjde.

6 donPepe donPepe | Web | 16. října 2016 v 12:15 | Reagovat

Tak snad parlamentní dopadnou lépe, já hlavně nechci nadpoloviční vládu jedné strany, to už je lepší pravidelné přelévání, abychom nespadli do extrému.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama