Jak se ignorují fakta

30. října 2016 v 8:05 | Honza |  Britské listy
Už delší dobu si myslím, že nejvíce podlá, manipulativní a všeobecně protispolečenská jsou ta média, která nejvíce vykřikují, jak jsou superdemokratická a nejsprávnější...
Právě toto mi i sedí na Britské listy, které zde poslední dobou často zmiňuji.


Nedávno mediálním prostorem prolétla informace o přijímání dětských imigrantů. A nebyly by to BL, kdyby se ve článcích (které opět nejsou podepsány) cíleně nehovořilo o faktech.

Články (zde, zde a zde) jsou (opět) plné rozhořčení, jak si ta mocná Velká Británie vůbec dovoluje dopravovat na své území jen tak malý počet dětí. Že ignoruje migrační zákony. A tak dále a podobně...

No jo. Ale co takhle se podívat na celou věc trošku z pohledu Velké Británie, která má jaksi docela špatnou zkušenost s tzv. dětskými uprchlíky?

Tamní ministerstvo vnitra zjistilo, že téměř dvě třetiny imigrantů, kteří při vstupu do Velké Británie, že jsou mladiství, byly ve skutečnosti starší 18 let. Údaj se týká období od září 2014 do září 2015.

A že Velká Británie přijímá malé děti? Ale kdeže...

Na jejich místo se tlačí právě osoby, které o svém věku cíleně lžou a o jejichž minulosti nevíme vůbec nic. Takový osmnáctiletý (či o něco starší, ale i o něco mladší) mladík totiž může mít už válečné zkušenosti a praxe dostat se do cílové země za každou cenu (tedy i pomocí lží o věku, původu, vyznání a motivaci) je u islamistů vcelku běžná.

Ale tato fakta jsou ignorována a je nám cíleně předkládáno, že jsme to my, kdo za všechno může.

Jistě, nějaký ten čulíkovec mi zde může namítnout, že přeci jsou tam i děti mladší deseti let, u nichž se přeci nikdo nesplete. Jsou a já to nepopírám. Ale jakou mají šanci se dostat do bezpečí? Když je EU a různé sluníčkové neziskovky považují a používají jen jako ostrou munici pro svou propagandu.

Takže jak to vlastně je?

Média nám tu ukazují děti, ale ani slovem se nezmíní o tom, že přednost mají ti mladíci (údajně mladší osmnácti let), kteří jsou vlastně chudáci nejvíc ohrožení.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 4. listopadu 2016 v 11:07 | Reagovat

Dodal bych, že za určitých okolností se z médií stává organizovaná banda lumpu. U nás především takzvaná česká televize, pro slušné lidi jen žumpa. Využívám slušné lidi k bojkotu žumpy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama