Pendrekový zákon 2.0

3. srpna 2016 v 7:50 | Honza |  Vládní svinstva
Naše "elity" si velmi dobře uvědomují sílu občanů země. Jsme vnímáni jako hrozba. A tak opět utahují šrouby. Pomocí legislativních změn dostala policie do rukou nástroje, které ji umožní lépe zasahovat proti pouličním protestům.


V polovině července byla přijata novela shromažďovacího zákona. Díky ní budou mít nyní policisté pravomoc rozpustit jakékoliv shromáždění. Doposud tak mohl učinit jen místní úřad.

Tato novela je další pomyslným hřebíčkem do rakve demokracie a svobody shromažďování. Protože nyní bude situace lehce zneužitelná a policie se stane poslušným nástrojem pro potírání "nevhodných" názorů a protestů.

Silně tak připomíná zákonné opatření č. 99 z roku 1969. Když byl v roce 1989 tento "pendrekový zákon" novelizován, šlo o další ještě přísnější omezování práv a svobod.

Nyní se naše vláda chová naprosto stejně a zcela zjevně si upevňuje svou moc. A opět nás posunuje směrem k totalitě.

Protest či demonstrace, která nyní nebude po chuti vládní garnituře, tak bude moci být rozpuštěna nebo silou rozehnána (podle libovůle zasahujících policistů) a občan se pomalu stává poslušnou ovcí, která nebude mít žádná práva.

Jak to bude pokračovat?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 4. srpna 2016 v 7:47 | Reagovat

A není to jen na doplnění obrana proti nežádoucím protestům....."takzvaná reorganizace" policie má alespoň pro mne jasný cíl...kradli a kradou politici a politické strany a to se všeobecně ví, ale jakmile se dotklo vyšetřování ČSSD přišla rychlá reorganizace. Vyšetření před zraky veřejnosti v parlamentu bylo ovšem rychle zastaveno a sice v obdivuhodné spolupráci ČSSD,ODS a opilých kalousků za překvapivého mlčení KSČM a černoprdelníků. To bych obchůdek...my pomůžeme ČSSD zlikvidovat Šlachtu a vy budete mlčet o tom jak jsme se nakapsovali v minulosti........ slušnej "vejvar" co? a to všechno před zraky voličů když mají přijít volby. Ale je to lepší, než několik zavřených " vedoucích politiků" ČSSD. On se v tom dost divně potácí i Chovanec. Jsem jen zvědavej co se vynese z jednání té legrační vyšetřovací komise, že by se to v našem státě utajilo to nemám obavy, dříév nebo později se to provalí a důležité pro aktéry je, aby to bylo až po volbách, pak voliči zapomenou. Jak sliboval Havel, přijde ta opravdová demokracie....a přišla.. :-)

2 rosi-spr rosi-spr | 4. srpna 2016 v 16:46 | Reagovat

je pozdě ty zbraně trovejní jsme meli vytáhnout dříve již 95 roce byl jsem označován za debila .Kdeže ty lonské sněhy jsou.Nevěřím nikomu jen sám sobě.S ostaními pouze spolupracuji aspon k něčemu ten výcvik byl dobrý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama