Galerka pravdy a lásky

19. srpna 2016 v 8:23 | Honza |  Postřehy
Tak si někdy říkám, že ty různé "neziskovky" by se měly co nejdříve přejmenovat. Protože jim jde vlastně jen o peníze. Mnohé z nich "pracují" s mnohamilionovými rozpočty a jsou napojeny na nejvyšší patra politiky.


Přiznejme si, že desítky milionů z veřejných zdrojů jsou vlastně vyhozené oknem. Nejsou totiž na žádnou údajnou pomoc. Jsou používány na mzdy, honoráře, cesťáky, tiskoviny a další "užitečné" věci.

Aktivity těchto hnutí spíše připomínají šíření nějaké ideologie a politického názoru (nejčastěji krajně levicového). A většinová společnost je považuje za zbytečné či rovnou parazitní. Někde jsem četl přirovnání: "tito aktivisté jsou jako kobylky - všechno sežerou a pak táhnou o dům dál". Toto přirovnání plně vystihuje skutečný stav věci.

Pokud se podíváme podrobněji na strukturu těchto různých skupin, pak v tom nejvyšším patře je někdo z vlády (Babiš, Dienstbier, Marksová, Sobotka a další). Někde uprostřed jsou právě tyto různé tzv. neziskovky, které parazitují na štědré dotační politice. A úplně dole jsou tzv. aktivisté, což jsou povětšinou příznivci různých autonomistických, anarchistických či squatterských hnutí - takový ten gang na špinavou práci (povětšinou jde tedy o ultralevici - neomarxisty).

O postojích těchto různých neziskovek a hnutí si můžeme udělat vcelku jasný obrázek. Navzdory jejich "boji" proti nenávisti, netoleranci a diskriminaci jsou to právě tato hnutí, kdo je až agresivně nenávistný k jakémukoliv jinému názoru a myšlence.

A pokud k tomu připočteme fakt, že jsou financovány z veřejných zdrojů, pak je jejich působení a existence naprosto skandální. Bohužel však (vzhledem k současnému politickému kurzu) můžeme jen těžko očekávat, že někdo bude důkladně zabývat podivnostmi a zjevnou neúčelností u těchto hnutí. A jelikož jsou tyto skupiny těsně svázány s mediálním světem, lze předpokládat, že všechny informace, které by nějakým způsobem dokazovaly problémy neziskovek, budou cenzurovány a veřejnost bude nadále masírována propagandou.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Janakiev Janakiev | E-mail | 20. srpna 2016 v 6:50 | Reagovat

proč v USA nejsou žadne (neziskovky)vždit jsou naš velky vzor

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama