Eurorealita

21. srpna 2016 v 8:23 | Honza |  Svinstva z EU
Evropská unie se (konečně) pomalu a jistě rozpadá. Avšak úřednická mašinérie jede dál. Tváří v tvář svému zániku. Což dokazuje, že tamní úředníci (eurohujeři) jsou jaksi hodně mimo realitu.Příklad první

Letos na podzim chce Evropská komise navrhnout (návrh je už hotový dávno), že by bylo vhodné zakázat všechny fény, varné konvice, topinkovače a jiné malé domácí spotřebiče, které mají vysokou spotřebu elektrické energie.

Zajímavostí je, že tento návrh byl odložen do doby, než byla vyřešena situace s Brexitem. Už proto, že by mohl být použit v kampani - odchod ze společenství, které hodlá prosazovat zákazy i v oblastech, které se týkají každého, kdo si dělá čaj nebo topinky (typicky britská kratochvíle).

V rámci směrnice o "ekodesignu" se dokonce zkoumá možnost zákazu dalších zařízení...


Příklad druhý

Z důvodu ochrany životního prostředí (ono se musí chránit, ale co je moc, to je moc) se uvažuje o zákazu olověného rybářského závaží a střeliva. Olovo se využívá již několik století, protože má těžko nahraditelné vlastnosti.

Pro olověná závaží se alternativa nebude hledat snadno. V případě střeliva se uvažuje o oceli (cenově), avšak jelikož má špatné balistické vlastnosti, bude používání ocelových střel mít za následek (v případě myslivosti) větší utrpení zvířat a zvýšení nebezpečnosti při lovu.

Dle prezidenta Asociace praktické střelby ČR Romana Šedého je dokonce případný zákaz olověné munice "prostě jen jiný způsob, jak zakázat zbraně".

Je vcelku zajímavé, že olovo se k nám v potravinách a vodě dostává zejména díky průmyslu a jeho zdrojem jsou i odpady. Tedy něco, co EU nereguluje a tento možný zákaz to řešit nebude.


Příklad třetí

Na začátku července se objevila informace, že došlo ke schválení emisních limitů. Pro stroje, které pohání spalovací motor, ale nejsou určena pro silniční dopravu.

Takže pro lokomotivy, říční plavidla, buldozery a taky sekačky na trávu...

Zde bych doplnil, že pro návrh zvedli ruku všichni čeští europoslanci s výjimkou Petra Macha. Čímž se dokazuje, že naše země je nejspíše unijnější než celá unie.


Unie v současnosti zasahuje do příliš mnoha aspektů našeho života a ten je tak z velké části usměrňován či regulován dle představ sociálních inženýrů, kteří to s námi jen těžko myslí dobře. Všechny tyto výše uvedené návrhy (a spousta dalších) jsou samozřejmě vytvářeny v našem zájmu a pro naše dobro - jak jinak.

A až půjdete večer spát, tak si nezapomeňte vyčistit zuby kartáčkem, jehož tvar a velikost, počet a barvu štětin schválilo EU pro běžné používání. Samozřejmě se nesmí zapomenout na zubní pastu, která má vyvážený podíl fluoru a dalších aditiv, které jsou příznivé k životnímu prostředí (s lehkou příchutí máty či citronu - ostatní příchutě jsou nyní zakázány). A než usnete, ujistěte se, že máte nařízený budík (schválený pro vaši domácnost - kontrolovaný příslušným úředníkem pro budíky a jiné drobné spotřebiče). Protože nesmíte zaspat. Musíte přeci přijít do práce včas (jinak nedostanete poukázky na jídlo). Aby jste mohli s radostí pracovat pro novou velkou a nesmrtelnou říši...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cralos652 Cralos652 | 21. srpna 2016 v 10:41 | Reagovat

Říkám pořád, že pokud by měla jít EU tímto směrem, není důvod v ní setrvávat.

2 Renata Renata | E-mail | 21. srpna 2016 v 12:35 | Reagovat

sekačku na trávu nepotřebuji, ale na domácnost si sahat nedám, byt je můj a tak, nikoho nemusím pouštět do bytu, nikomu nic nedlužím a návštěvy si snad v rámci nedotknutelnosti soukromého majetku mohu vybírat já jako majitelka :-)

3 Jirka Jirka | E-mail | 22. srpna 2016 v 8:00 | Reagovat

Víš Renato tak to není, dnes už u nás platí zákon podle kterého Ti na základě udání souseda a podezření policajta může ten policajt udělat domovní prohlídku. Takže nedoknutelnost soukromého majetku už není. Zbývá jen, si až půjdeme nakupovat okurky povzdechnout, kam by se dala narvat křivá salátovka činiteli EU, aby trochu prozřel...... :-)PS...právě proto jsou podle norem EU salátovky rovné..... :-D

4 Dáša Dáša | Web | 22. srpna 2016 v 14:37 | Reagovat

Já myslím, že transformace by ji prospěla...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama