Zrodila se nová Osmanská říše

21. července 2016 v 8:30 | Honza |  Ze světa
Víte co je zajímavé? Že nás média krmí šokujícími informacemi o situaci v Turecku, rozebírají to různí politici, politologové a odborníci na kdoví co, ale informaci, proč vlastně pokus o puč proběhl, nám nesdělí. No tak holt musím já...


A vezmeme to pěkně od osoby nejdůležitější...

V Turecku vládne pevnou rukou Recep Tayyip Erdogan. A ač jde o republiku parlamentní, nečekejte, že tam jsou poměry stejné (či alespoň obdobné), jako u nás.

Erdogan pochází z islamistického politického zázemí a je sunnita. Nu a sunnitský islám je (přiznejme si) právě tím problémem, který způsobuje ten svinčík po světě. Víra sama o sobě problém není, avšak sunnitský islám je dezorganizovaný (nemá oproti šíitskému islámu jasné hierarchické uspořádání) a klade velmi silný důraz na "šahádu" - vyznání víry - "Není jiného Boha než Alláha." O tom podrobněji někdy příště.

Je nutné také připomenout, že muslimský terorismus je téměř výhradně sunnitskou záležitostí (jedinou šíitskou teroristickou organizací je Hizballáh).

Turecko v poslední době zažívá všechno, jen ne demokracii a parlamentní způsob vládnutí. Jsou tam omezovány svobody a stále více se země přiklání k autoritářskému systému, který nemá daleko k totalitě (vlády jedné osoby a jednoho náboženství). Má jít o sekulární zemi (bez státního náboženství), avšak 99 % občanů jsou muslimové a zbytek je minimálně částečně diskriminován.

V pátek 15. července provedla část armády pokus o vojenský převrat. Ten velmi připomínal situaci v Egyptě před několika lety, kdy byla legálně zvolená vláda Muslimského bratrstva svržena sekulárními důstojníky. Lze říci, že právě postupná islamizace Turecka (ne z pohledu víry, ale z pohledu politiky) byla právě tím důvodem.

Avšak generálové podcenili sílu mešity a jejich akce nebyla dobře neplánována. Muslimské duchovenstvo použilo zfanatizovaný civilní dav, který ochotně plnil roli mučedníků za víru.

Výsledkem je 290 mrtvých, 1400 zraněných a asi 6000 vojáků a soudců ve vazbě.

No a ještě něco...

Pokus o převrat byl totiž asi poslední nadějí na zastavení islamizace vládních struktur a degradace celé turecké společnosti (což dle slov lídrů západních států ukazuje, že Evropa a USA vůbec nerozumí situaci v Turecku). Západ nyní slaví. Jenže o něco později již bude jen truchlit.

Erdogan začal svou zemi (svou zemi myslím přesně v tom slova smyslu) čistit od viru. A tím virem, se rozumí všichni, kdož nesouhlasí s jeho vizí. Turecká policie zatýká nejen spiklence, ale i nepohodlné osoby a kritiky režimu. Jako strůjce pokusu o převrat byl označen Muhammed Fethullah Gülen, který žije v exilu v USA. A který do světa hlásá svou filosofii, ve které mísí mystickou formu islámu a podporu demokracie, vědy, vzdělávání a mezináboženského dialogu. Tedy něco, co sunnitský islám neuznává.

Právě proto se Erdogan obrátil na USA s žádostí o okamžité vydání Gülena. A současně vyhrožuje ukončením strategického partnerství, pokud nebude Gülen vydán. Předseda vlády Binali Yildirim dokonce prohlásil, že každá země, která se postaví za Gülena, nebude přítelem Turecka a bude vnímána jako stát, který je se zemí ve válce.

Dále Erdogan potvrdil pokračování čistek ve státních institucích a přislíbil jednání o znovuzavedení trestu smrti.

Na ulicích Istanbulu a Ankary těsně po pokusu o převrat začaly osoby připomínající bojovníky Islámského státu lynčovat a brutálně zabíjet vojáky.

Spekuluje se, že pučisté (jednoznačně sekulární proevropsky orientovaní) plnili svůj úkol v cizím zájmu. Jelikož velení turecké armády je složeno především z důstojníků, jež jsou absolventy amerických škol a škol NATO, lze předpokládat, že se jednalo o zájmy Spojených států. Ty si nemohou dovolit mít za partnera více nezávislé a více islámštější Turecko.

Nicméně, ať bylo pozadí nepodařeného puče jakékoliv, jedno je jisté - celá akce nakonec vyzněla ve prospěch prezidenta Erdogana, který se nyní stává skutečným pánem Turecka a současně také došlo k ochromení jediné věrohodné opozice.

Procesy, které započnou, skoncují se všemi nepřáteli státu a Turecko se zbaví všech zbytků evropských (západních) zvyklostí. Jelikož se čistky rozjely i v tureckém školství, kde o práci přišlo přes 36 tisíc lidí, je možné předpokládat, že dojde k zavedení takového druhu "vzdělávání", které známe z přísně islámských zemí. Turecký režim si začal výrazně upevňovat svou moc.

V Turecku započne ještě prudší nacionalizace a islamizace a můžeme tak i očekávat vzkříšení Osmanské říše. Ta bude představovat novou a velmi silnou hrozbu pro Evropu. S Erdoganem jako novodobým sultánem.

Erdoganovi příznivci již nyní ničí památníky Mustafy Kemala Atatürka, který byl zakladatelem moderního tureckého sekulárního státu a jehož principy armáda až doposud ochraňovala. Tak, jako fanatičtí džihádisté ničící všechny kulturní památky, které ukazují něco jiného, než jen přísně islámské pojetí reality.

Erdogan není přítelem Evropy. Je však dlouhodobě přítelem Saúdské Arábie, Islámského státu, Hamasu a muslimských teroristů od Palestiny po Sýrii. Podívejme se do historie. Dnes se Turecko začíná ubírat stejným směrem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Helenio Helenio | E-mail | 21. července 2016 v 10:30 | Reagovat

Osmanská říše je tu už tisíce let jen se začíná razantněji prosazovat.Už nyní chybí zavést opětovně trest smrti ! ! !

2 rosi -spr rosi -spr | 21. července 2016 v 16:27 | Reagovat

je zajímavé že našim přátelum demokracie to nevadí . pokud puč nezorganizoval sám ergkokot. Jak je možné skoro 75 000 lidí během necelého týdne zbavit  zdroje obživy a a odvolat skoro 35% soudců a dalších je to podle mne horší než doba normalizace u nás .Naši páni nám budou tvrdid že je vše demokratické a Nelžete vše se vám vrátáí pane sobotka a viz .- Dělat z náz blce nemusíte stačí ,že jste jimy samí

3 Josef Josef | Web | 22. července 2016 v 15:32 | Reagovat

Jojo, Turci nám jednou pomohou...do hrobu!

4 jirka jirka | E-mail | 26. července 2016 v 8:30 | Reagovat

No babička jim říkala "machometáni", nevím jestli to není podle multikulti urážlivé jako cikán, ale to je vedlejší doporučuji si přečíst analýzy Terezy Spencerové v literárkách, myslím že se velmi blíží realitě na rozdíl od různých "bezpečnostních analytiků" ČT.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama