A další terorista

24. července 2016 v 7:26 | Honza |  Ze světa
Jen několik dní po brutálním útoku v Nice došlo k dalšímu teroristickému útoku. Ve vlaku v Bavorsku zranil sekerou 5 lidí (z toho 4 těžce) mladík, který přišel jako imigrant údajně z Afghánistánu.


K události došlo v pondělí 19. července nedaleko Würzburgu. Pachatel, který přišel do Německa jako nezletilý bez rodičů, byl ozbrojen sekerou a nožem. Policie jej při zásahu zastřelila.

Byl identifikován jako Muhammad Riyad.

Těsně před útokem vyhrožoval, že zaútočí na Německo v odvetě za letecké údery proti Islámskému státu.

Na videu říká:
"Jsem jeden z vojáků islámského chalífátu a zaútočím na Německo. Je načase vás zastavit v tom, abyste už nevtrhávali do našich domovů, nevraždili naše rodiny. Naši odpadličtí politikové se vás nikdy nepokusili zastavit a muslimové nebyli schopni s vámi bojovat, ale tyto časy jsou již pryč. S tím, jak se ustavují chalifáty v Iráku, Khorasanu, Libyi a Jemenu, budou jeho bojovníci moci na vás zaútočit a zmasakrovat vás ve vašich zemích a zmocní se vašich zemí, které využijí jako své domovy a vojenské základny". Budu s Vámi bojovat, co budu živ a zmasakruju vás tímto nožem a podřežu s touto sekerou."

Podle vyšetřovatelů jsou pochybnosti, že skutečně pocházel z Afghánistánu. Na nahrávce hovoří sice paštunsky, což je v Afghánistánu úřední jazyk, ale používá obraty běžné v Pákistánu. O pákistánské výslovnosti paštunštiny jsou podle ZDF přesvědčeni i jazykoví odborníci. Není tedy vyloučeno, že se vydával za Afghánce jen proto, aby si v Německu zvýšil šance na přiznání statutu uprchlíka.

Nicméně je téměř jisté, že do Evropy přišel již s vidinou páchání teroru. A byl zradikalizován nebo i vycvičen Islámským státem.

Tyto případy jsme (my údajní xenofobové a skorofašisté) očekávali. Jenže sluníčkářští bezmozci a kavárenští povaleči na nás neustále dští síru a tvrdí, že žádné nebezpečí nehrozí. A že všichni uprchlíci jsou vlastně v pohodě.

Nyní nesou svůj podíl viny za zmařené životy a zraněné. Protože pachatelům těchto útoků umetají do Evropy cestu.

Statistiky a Europol nás nyní varují. Islámští radikálové se čím dál více zaměřují na tzv. měkké cíle - tedy na civilní obyvatelstvo. Nepotřebují k těmto útokům žádný složitý plán a nemusí ani překonávat nějaké překážky. Stačí jim nákladní auto, nůž, sekera nebo cokoliv jiného, co se dá použít jako zbraň.


Dodatek po napsání tohoto článku:
V pátek 22. července 18letý německý občan íránského původu střílel do lidí u obchodního centra Olympia v Mnichově. Zabil devět lidí a 21 jich zranil.

Proti tomu se již musí rázně zakročit!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 janakiev janakiev | E-mail | 24. července 2016 v 12:06 | Reagovat

níkdo nezakroči !!mamrdí z Bruselu nemaji evidentně zajem aby se něco měnílo,mislim že to neskonči dokut  lide -kterim ta zem patři nezačnou branít svoje prava i za cenu že je z Evropy viženou a to jakimkoliv spusobem -včetně použití zbraně,jestli si nekteři nevšimli pro evropana je to otazka života a smrtí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama