Proč imigranti tonou

3. června 2016 v 8:26 | Honza |  Ze světa
Není snad týdne, kdy by se v některých médiích (třeba Britských listech) neobjevil článek o tom, kolik opět utonulo imigrantů při pokusu zdolat Středozemní moře. Jenže čí je to vlastně vina?


Některá média se nám snaží nejspíše vnutit myšlenku, že za to můžeme. A že je naší povinností jim pomoci. Současně se i objevila myšlenka (od Angely Merkelové), aby nelegální imigrace ovládaná převaděči byla změněna na imigraci legální. Nejspíše tedy tak, že si je do Evropy budeme sami vozit.

Ano, je pravdou, že velký podíl na tragédiích ve Středozemním moři mají převaděči, využívající jakoukoliv loď, která je zrovna po ruce. O technickém stavu takovýchto lodí není třeba ani dlouze diskutovat a pokud k tomu připočítáme i jejich přetížení, pak se není čemu divit.

Jenže je to skutečně přímo vina převaděčů?

Ne nadarmo se říká, že pokud není poptávka, tak není ani nabídka.

A stejné je to i u imigrantů. Politika otevřených dveří EU tento masový exodus umožnila a nyní jen sklízí trpké ovoce své hlouposti.

Rád bych zde připomenul politiku Austrálie, která nekompromisně odmítá běžence. Ta je současně odstrašujícím opatřením proti převaděčům, organizujícím tyto nebezpečné aktivity, díky nimž utonulo velké množství lidí.

Premiér Malcolm Turnbull k této věci řekl:
"My nechceme o ochraně hranic teoretizovat. Dobře víme, co se stane, když změníme imigrační politiku. Na moři tehdy zemřelo 1200 lidí, a to je katastrofa."

Australská imigrační politika má velmi přísné podmínky pro získání azylu nebo občanství pro uprchlíky z některých zemí. A imigranti zachycení při pokusech doplout k australským břehům jsou posílání do táborů na ostrovech Papua-Nová Guinea a Nauru, za což jim Austrálie platí.

Tato politika je jedinou možností, jak zabránit dalším tragédiím a současně ji lze považovat i za sebeobranu (snižuje se tímto riziko bezpečnostních hrozeb).

Proč tedy imigranti tonou?

Protože si je Evropa pozvala!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tadeáš Sandler Tadeáš Sandler | 5. června 2016 v 17:44 | Reagovat

lépe bych to nenapsal

2 rosi-SPR rosi-SPR | 5. června 2016 v 23:30 | Reagovat

Je na čase  se ozbrojit pokud to jde a vypráskat evropskou unii do prdele kam patří. Leze nám víc do života jak komanči .Bojopval jsem proti komančům ale ty byly jen slabí odvar proti EU a NATU

3 jirka jirka | E-mail | 6. června 2016 v 11:31 | Reagovat

Víte pánové, je tu ještě jeden problém, který různé multikulti neřeší. Pokud vyrazíte třeba v Chorvatsku na moře, vezmete sebou na loď batole, ta loď se převrhne a dítě se utopí, tak jdete bez pardonu do báně. A tady koukám jako blázen, matka s otcem , kterým se utopily děti jsou vítání jako mučedníci.....multikulti viní kde koho jen ne rodiče. Ale ani se tomu nedivím, házení novorozenců na ostnatý drát nebo když je nosí jako živé štíty je také v pořádku. 5ítíme se do pěkných s......k!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama