Když se řekne sociální síť

22. června 2016 v 8:43 | Honza |  Mediální cenzura
Taky vás někdy napadlo, že šéfové (manažeři) společností, které provozují sociální sítě, musí být na hlavu padlí? Pokud ano, tak pro vás mám další příklad, jenž tuto skutečnost potvrzuje.


Na základě tlaku různých sluníčkových neziskovek, vlád, unie a další podivných spolků se společnosti Facebook, Google a Twitter rozhodly mazat údajně nenávistné příspěvky. To aby náhodou někdo nepsal něco, co by bylo v rozporu s politikou vítačů a podobných poblázněných jedinců.

Avšak na druhou stranu stejné společnosti vůbec nezajímá, kdo si zakládá účty a o čem komunikuje.

A tak své profily mají i radikálové z IS, kteří prostřednictvím sociálních sítí šíří svou propagandu, rekrutují dobrovolníky a získávají finanční prostředky. Pro IS jsou tyto sítě dokonce klíčovým komunikačním kanálem.

Bohužel sociální sítě jsou chráněny několika zákony, z nichž nejdůležitější je Content Decency Act (starý již 20 let). Ten říká, že společnost umožňující uživatelům využívat jejich služby, nejsou odpovědné za obsah vytvářený uživateli.

Vidíte tu ten rozpor?

Za obsah vytvářený členy a příznivci IS sociální sítě neodpovídají, ale tzv. nenávistné příspěvky proti uprchlíkům mažou.

Tak si říkám, že sociální sítě tu nejsou pro nás, ale proti nám.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Rosi -SPR Rosi -SPR | 22. června 2016 v 22:49 | Reagovat

Je na čase se zabývat se vecmi jak přežít .Tady zdechl pes je to horší než za komančů . ne že bych měl na růžích ustláno ale ta cenzura ,Boj proti kuřákům , a bvoj proti uzeninam a další direktivy jenž lezou z EU a nikdo jim nemůže odúporovat a když o nich nevíte májí váz za blba dík radši pujdu do boje než se nechat ovládat nejsem ovce mám svůj rozum.A historickou pamět mých předků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama