Jak se vesele překrucuje

30. června 2016 v 8:26 | Honza |  Mediální cenzura
Spíše bych měl napsat "Jak se vesele lže". Protože bych tak výstižněji popsal situaci po referendu o vystoupení Velké Británie z EU.

Média totiž uveřejnila informaci o "mladých inteligentních Britech", které přehlasoval "starý a hloupý důchodce". Ve skutečnosti je ale to trošku jinak.


Podle informace, která proběhla médii (u nás například zde) a sociálními sítěmi, hlasovalo pro setrvání v EU 75% Britů ve věku 18 - 24 let. Pro odchod pak ponejvíce měla hlasovat starší populace.

Tyto informace však vycházejí z průzkumů veřejného mínění, které byly provedeny před samotným referendem. Nejčastěji citovaný průzkum pak provedla agentura YouGov v období od 17. do 19. června na vzorku 1652 osob. Z nich bylo jen 554 ve věku 18 - 24 let. Což znamená, že pro setrvání se vyjádřilo tak malé množství lidí, že výsledek je více než nespolehlivý. Navíc YouGov provádí průzkumy mezi dobrovolníky za odměnu, což sebou nese nezanedbatelnou odchylku v nespolehlivosti výsledků.

Dalším faktem, který není vůbec zohledňován, je věkové rozložení voličů. Mladí lidé jsou u voleb historicky nejčastějšími absentéry. Ve věkové skupině 18 - 24 let uvedlo 54% respondentů, že půjde skutečně hlasovat. Avšak u respondentů starších 55 let to uvedlo 81% z nich.

Je nejspíše pravdou, že mladí lidé jsou ve většině případů pro setrvání Velké Británie v EU (důvody mohou být různé - málo zkušeností, vysoká míra ovlivnění...). Avšak nechodí k volbám. A tak bylo rozhodnuto i za ně.

Tvrdit však, že došlo k přehlasování "mladých inteligentních" je naprosto mimo mísu a spíše bych to označil za generační rasismus (když už si Jan Čulík libuje v tomto označení).

Předvolební odhady jsou zde brutálně zneužívány pro propagandu a další oblbování. A je jasné proč. Eurohujeři se obávají, že se budou chtít trhnout i další země. Že názory obyčejných lidí začnou nabourávat totalitářskou konstrukci "eurosuperstátu", jehož hlavním úkolem je rozmělnit jednotlivé národy, umlátit vlastenectví a udělat z nás poslušné otroky.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 rosi -spr rosi -spr | 30. června 2016 v 22:26 | Reagovat

Je dáno že ten kdo prohraje si dělá výmluvy proč prohrál . Jezajímavé zjistit že to nepomáhá a pánove v EU misto toho jdou do integrace větší silou než předtím .Tak to dopadne v občanskou válkou v evropě .Kdy proti obyčejným lidem bude nasazeno NATO pro uklidnění situace Utečme pryč pokud nám brexit dal trochu času.Prosím o zveřejnění emilových adres poslanců a pojdme je bombardovat at konečně něco dělají a neprodávají náš majetek a svobodu Naši vlast

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama