O osvobození

18. května 2016 v 7:45 | Honza |  Postřehy
Ještě jednou (protože jsem si v posledních dnech více všímal absurdního chování některých jednotlivců) bych se chtěl vrátit k oslavám osvobození naší země od nacistického Německa.


Historická paměť národa je stále více usměrňována podle aktuálních představ mocných a tak se není čemu divit, že je nám více a více vnucována myšlenka, že naši zemi vlastně osvobodila armáda Spojených států. A že Rudá armáda byla armádou okupační.

Bohužel dnes protiruská sebranka jaksi nechápe, že obyčejní vojáci, kteří vybojovali naši svobodu v tvrdých střetech s nacisty, neměli žádnou zodpovědnost za činy Stalina či stranu (politruky). Je pravdou, že se někteří z nich dopouštěli při osvobozování Evropy zločinů (především na německém civilním obyvatelstvu). Je však nutné si uvědomit, že v dobách kruté války šly humanistické ohledy stranou a že ze strany mnohých příslušníků Rudé armády šlo o mstu za plošné vypalování jejich země. Stejných zločinů se pak dopouštěli vojáci západních armád (o čemž se kritici Rudé armády většinou nezmiňují).

Je nepopiratelným historickým faktem, že Rudá armáda byla hlavní hnací silou během bojů s nacisty a Sovětský svaz hrál nejdůležitější roli při porážce nacistického Německa. Během války zemřelo 26 milionů Rusů. Z toho 11 milionů vojáků. A současně 3/4 německých válečných ztrát byly způsobeny vojáky Rudé armády. Celkově Sovětský svaz utrpěl 95 procent ztrát ze tří hlavních spojeneckých zemí.

Nyní však je úloha Rudé armády upozaďována a oslavy osvobození se většinou prezentují jako oslavy na počest amerických vojáků.

Hysterii jsme mohli opět vidět při průjezdu členů motorkářského klubu Noční vlci. Stejně jako loni, tak i letos, kritici (podobní normalizačním hledačům nějakého toho nepřítele) varovně zdvihají prst a hovoří o provokaci a nebezpečí. Jsou to však právě oni, kdo provokuje a je nebezpečný.

Příkladem může být chování České televize (konkrétně Lukáše Dolanského). Chování, které hejtman Michal Hašek (poklonil se památce padlých rudoarmějců s ruskými motorkáři) popsal slovy:
"Ale vy jste Česká televize, vy nejste tiskový orgán americké vlády".

Je jen dobře, že mnozí lidé chápou, kam se manipulativní a v úpadku evropská politika ubírá. A vyjadřují tak solidaritu a pochopení. Jako například motorkáři z dalších zemí, kteří se k Nočním vlkům na jejich cestě připojují.

Je tak důležité nenechat si vnutit upravený pohled na naše dějiny a jednoznačně odsoudit překrucovače pravdy.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rosi-spr rosi-spr | 19. května 2016 v 22:53 | Reagovat

Je načase ukázat to co umí 45letí muži
Nechci se už dále dívát jak snámi zametají.Čest povinosnost a spravedlivost jsou ty tam.pokud se vzdáme bez boje jsme zbabělci..zkuste si najít ve slovníku separé.to jsem dělal za komančů a dělám stále.Zbud te se nejde o nás ale o naše děti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama